رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی:گارانتی‌های غیرمجاز پلمب می‌شود

  رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت: برنامه‌ای را تدوین کرده‌ایم که براساس آن شرکت‌هایی که بدون داشتن گواهی از شرکت‌اصلی خارجی به صورت غیرمجاز خدمات گارانتی ارایه می‌کنند، پلمب خواهند شد. محمد طحان‌پور در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به این‌که قرار بود تا با شرکت‌هایی که به صورت غیرمجاز گارانتی لوازم خانگی ارایه […]

 

رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت: برنامه‌ای را تدوین کرده‌ایم که براساس آن شرکت‌هایی که بدون داشتن گواهی از شرکت‌اصلی خارجی به صورت غیرمجاز خدمات گارانتی ارایه می‌کنند، پلمب خواهند شد.

محمد طحان‌پور در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به این‌که قرار بود تا با شرکت‌هایی که به صورت غیرمجاز گارانتی لوازم خانگی ارایه می‌کنند برخورد شود و اکنون چه تدبیری در این راستا در سال ۹۵ اندیشیده‌اید، اظهار داشت: برنامه‌ای را با مدیرعامل سازمان حمایت، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، و مدیرکل تعزیرات تدوین کرده‌ایم که طی این برنامه تعدادی از شرکت‌های ارایه کننده خدمات گارانتی محصولات خانگی را که به صورت غیرمجاز فعالیت می‌کنند، خواسته‌ایم.

وی افزود: اگر این شرکت‌ها در زیرمجموعه واردکننده اصلی نباشند و یا از شرکت‌ اصلی خارجی گواهی نداشته باشند حق فعالیت نداشته و باید خاتمه کار دهند.

رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی به این نکته اشاره کرد که به برخی از این شرکت‌ها هم اخطار پلمب داده‌ایم و در این راستا با کسی شوخی نداریم.

 

یکی از مشکلات اساسی به ویژه در چند سال اخیر کارت‌های گارانتی متفرقه‌ای است که هنگام خرید به مشتری ارایه می‌شود غافل از آن‌که هر برند خارجی یک گارانتی معتبر مخصوص به خود را دارد و در صورت بروز مشکل و نیاز به خدمات پس از فروش گارانتی‌های متفرقه از دادن خدمات مناسب سر باز زده و مشتری را با هزینه‌های سرسام‌آور روبه‌رو می‌کنند.