مصباحی مقدم:حقوق‌های چند ده‌میلیونی برخی مدیران‌دولتی به خزانه عودت داده شود

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه مجلس با تأکید بر این‌که حقوق‌های چند ده میلیونی برخی مدیران دولتی باید به خزانه برگردانده شود، گفت: دیوان محاسبات در صورت احراز تخلف برخورد جدی کند. غلامرضا مصباحی مقدم در خصوص حقوق چند ده میلیون تومانی توسط برخی مدیران ارشد بیمه مرکزی، گفت: پرداخت چنین حقوق‌هایی در هر شرکت […]

 

عضو کمیسیون برنامه، بودجه مجلس با تأکید بر این‌که حقوق‌های چند ده میلیونی برخی مدیران دولتی باید به خزانه برگردانده شود، گفت: دیوان محاسبات در صورت احراز تخلف برخورد جدی کند.

غلامرضا مصباحی مقدم در خصوص حقوق چند ده میلیون تومانی توسط برخی مدیران ارشد بیمه مرکزی، گفت: پرداخت چنین حقوق‌هایی در هر شرکت دولتی خلاف قانون است و این مبالغ باید از مدیران متخلف گرفته شود و به حساب خزانه برگردانده شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نقش نظارتی دیوان محاسبات، افزود: دیوان محاسبات باید این موضوع را بررسی کرده و در صورت احراز تخلف با آن‌ها برخورد کند.

دولت باید نسبت به میزان دریافتی و حقوق مدیران و کارمندان خود شفاف‌سازی کند

مصباحی مقدم ادامه داد: دیوان محاسبات درباره پرداخت حقوق به مدیران ارشد تذکراتی به دولت و مدیران آن داده که ظاهرا به این تذکرات ترتیب اثر داده نشده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با بیان این‌که قانون خدمات کشوری سقف حقوقی را برای کارمندان و مدیران کشور مشخص می‌کند، تصریح کرد: حقوق‌های نجومی برخی مدیران موجب شکل‌گیری شکاف طبقاتی در جامعه شده و مردم نسبت به آن حساسیت پیدا کرده‌اند، لذا دولت باید نسبت به میزان دریافتی و حقوق مدیران و کارمندان خود شفاف‌سازی کند.

به گزارش خانه ملت؛ یک احتمال وجود دارد که با انتشار فیش‌های حقوقی اعضای هیأت عامل بیمه مرکزی در فضای رسانه‌ای کشور، اعتماد امین به تیم مدیریتی میانی خود فرو کاسته است.

ثریا چرخچی، مدیر کل توسعه سرمایه انسانی و پشتیبانی بیمه مرکزی با صدور حکمی از سوی «محمد ابراهیم امین» از سمت خود به صورت شبانه عزل و طی مراسمی، امروز به صورت رسمی تودیع شده است.

 

پس از انتشار فیش حقوقی اعضای هیأت عامل بیمه مرکزی، علی طیب‌نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی دستور بررسی موضوع دریافت حقوق چندین میلیون تومانی توسط برخی مدیران ارشد بیمه مرکزی را صادر کرده تا در صورت اثبات صحت خبر، ضمن اصلاح پرداخت‌ها با تخلفات احتمالی هم برخورد شود، همچنین طیب‌نیا اظهار داشته که وزارت اقتصاد امروز بیانیه‌ای در این خصوص منتشر کند.