شورای نگهبان صحت مرحله دوم انتخابات مجلس در ۴۰ حوزه انتخابیه را تأیید کرد

  سخنگوی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات از تأیید صحت مرحله دوم انتخابات مجلس در ۴۰ حوزه انتخابیه توسط این شورا خبر داد و گفت: نماینده مراغه و عجب‌شیر در انتخابات میان‌دوره‌ای انتخاب می‌شود. سیامک ره‌پیک، عضو حقوقدان شورای نگهبان و سخنگوی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات در گفت‌وگو با فارس، اعلام کرد در جلسه […]

 

سخنگوی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات از تأیید صحت مرحله دوم انتخابات مجلس در ۴۰ حوزه انتخابیه توسط این شورا خبر داد و گفت: نماینده مراغه و عجب‌شیر در انتخابات میان‌دوره‌ای انتخاب می‌شود.

سیامک ره‌پیک، عضو حقوقدان شورای نگهبان و سخنگوی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات در گفت‌وگو با فارس، اعلام کرد در جلسه شورای نگهبان پرونده مرحله دوم دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۴۲ حوزه انتخابیه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی با بیان این‌که صحت انتخابات در بررسی‌های امروز شورای نگهبان در ۴۰ حوزه انتخابیه در دور دوم انتخابات مجلس مورد تأیید قرار گرفت، گفت: با توجه به این‌که منتخب مردم مراغه و عجب‌شیر در اثر سانحه جان خود را از دست داد، شورای نگهبان ضمن تأیید صحت انتخابات در این حوزه انتخابیه، مقرر کرد که نماینده این حوزه انتخابیه در انتخابات میان دوره‌ای همزمان با انتخابات ریاست‌جمهوری در سال ۹۶ انتخاب شود.

این عضو حقوقدان شورای نگهبان در ادامه تأکید کرد: همچنین در جلسه امروز شورای نگهبان برای دو حوزه انتخابیه مرحله دوم انتخابات مجلس به دلیل برخی گزارش‌های واصله، مقرر شد مجدداً بازرسی و بررسی دقیق‌تری در زمینه این دو حوزه انتخابیه انجام شود و انشاا… در جلسات آتی شورای نگهبان درباره این دو حوزه انتخابیه تعیین تکلیف خواهد شد.

 

ره‌پیک همچنین یادآور شد: مرحله دوم انتخابات مجلس آینده دهم اردیبهشت‌ماه در ۵۵ حوزه انتخابیه برگزار شد، در جلسه امروز شورای نگهبان پرونده ۴۲ حوزه انتخابیه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و انشاا… پرونده ۱۳ حوزه انتخابیه باقی‌مانده در جلسات آتی شورای نگهبان مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.