واعظی:شایسته سالاری اولویت وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات است

  وزیر ارتباطات با تأکید بر شایسته سالاری خبر از ارتقای زنان بدون در نظر گرفتن مسایل جنسیتی داد. به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط عمومی وزارت ارتباطات، واعظی با تأکید بر این که باید بستر رشد بانوان فراهم شود، گفت: همان‌گونه که برای مردان در یک دوره شرایط فراهم شد تا به توانایی […]

 

وزیر ارتباطات با تأکید بر شایسته سالاری خبر از ارتقای زنان بدون در نظر گرفتن مسایل جنسیتی داد.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط عمومی وزارت ارتباطات، واعظی با تأکید بر این که باید بستر رشد بانوان فراهم شود، گفت: همان‌گونه که برای مردان در یک دوره شرایط فراهم شد تا به توانایی مدیریت دست یابند، باید برای بانوان نیز شرایط رشد فراهم شود تا در یک بازه زمانی، بتوانند به آنچه که شایسته آن هستند دست یابند.

وی در عین حال دستیابی به موفقیت در پست‌های مدیریتی توسط بانوان را زمینه ساز حضور بیش‌تر آنان در این مناصب برشمرد و گفت: لازم است در کنار مدیران مرد، زمینه رشد و پرورش مدیران زن ایجاد گردد تا جامعه از حداکثر پتانسیل‌‌ها برای توسعه و موفقیت بهره‌مند شود.

واعظی سیاست دولت و وزارت متبوع را ایجاد شرایط مساوی برای زنان و مردان عنوان کرد و گفت: این دولت معتقد است که نباید تبعیضی برای هیچ یک از افراد و اقشار در شرایط برابر در نظر گرفته شود. وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات در عین حال با اشاره به مسؤولیت بانوان در جایگاه همسر، مادر و مدیر، ادامه داد: شاهد هستیم که علی‌رغم وجود دغدغه‌های بیش‌تر، بانوان مسؤولیت‌پذیرتر بوده و صادقانه کار می‌کنند که باید قدردان آن بود.

وی با تأکید بر تلاش در جهت افزایش آگاهی، تقویت تخصص و توانایی‌های مدیریتی در بانوان اظهار داشت: صرف مطالبه‌گری نمی‌تواند راهگشا باشد و لازم است بانوان در خود ظرفیت‌های تخصصی و مدیریتی را افزایش دهند. وزیر ارتباطات با اشاره به حضور بانوان کارآفرین در جلسه نیز گفت: حضور شما نشان می‌دهد، زنانی که در تمام ابعاد علمی، مدیریتی و کارآفرینی، تلاش کنند، می‌توانند رشد کنند و در حال حاضر که دولت هم با رشد بانوان موافق است باید از این شرایط نهایت استفاده را کرد.

واعظی ادامه داد: با توجه به این که اراده برای حضور بانوان در عرصه کارآفرینی وجود دارد می‌توان با جلسات مشترک به یک جمع بندی مطلوب و راه‌حل‌های مناسب رسید. وزیر ارتباطات در این نشست که از طریق ویدیو کنفرانس با برخی استان‌ها نیز ارتباط برقرار بود، افزود: در دو سال پایانی دولت به دنبال تولید محتوا، نرم افزارهای کاربردی و خدماتی که موجب رونق کسب و کار و توسعه شرکت‌های نوپا شود، هستیم. وی با تأکید بر بها دادن به‌کارآفرینان و تلاش در جهت رونق کسب و کار و اشتغال گفت: در حال حاضر سرمایه‌گذاری خوبی هم توسط بخش دولتی و هم خصوصی در زمینه زیرساخت‌ها صورت گرفته و باید از آن در جهت کار آفرینی بهره برد و از این رو، در صورت تقاضا هیچ مشکلی جهت تخصیص پهنای باند نداریم.

وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات با اشاره به مرکز توانمند‌سازی کسب و کارهای نوپا، گفت: کارآفرینان اعم از زن یا مرد می‌توانند از وجوه اداره شده برای رونق کار خود بهره بگیرند و نهایت همراهی با آنان صورت می‌گیرد و اخیراً هم برای تسهیل دریافت وام، با پست بانک جلساتی داشته‌ایم که موفقیت‌آمیز بوده است.

 

واعظی با تأکید بر پرهیز دولت و وزارت ارتباطات از ورود به بحث ارایه خدمات به مردم گفت: با صدور پروانه‌های مختلف به اپراتورهایSERVCO, FCP و… بحث ارایه خدمات را به این شرکت‌ها سپرده‌ایم. وی در پایان ابراز امیدواری کرد که این نشست یک گام به جلو بوده و بتواند با تشکیل کمیته مشترک از مدیران مجموعه و بانوان کارآفرین، به پیشنهادات مشخص و قابل انجام منتهی شود.