به‌روزرسانی جدید اینستاگرام؛ تغییر آیکون و رابط کاربری

   اینستاگرام چند روز پیش از نسخه‌ ۸ اپلیکیشن خود رونمایی کرد که این بار به جای امکانات، ظاهر آن را مورد تغییر و ارتقا قرارداده است.  به گزارش زومیت، اینستاگرام که یکی از محبوب‌‌‌ترین شبکه‌های اجتماعی در سال‌های اخیر محسوب می‌شود در اقدامی شجاعانه دست به تغییر آیکون و ظاهر برنامه زده، به‌طوری که […]

 

 اینستاگرام چند روز پیش از نسخه‌ ۸ اپلیکیشن خود رونمایی کرد که این بار به جای امکانات، ظاهر آن را مورد تغییر و ارتقا قرارداده است.

 به گزارش زومیت، اینستاگرام که یکی از محبوب‌‌‌ترین شبکه‌های اجتماعی در سال‌های اخیر محسوب می‌شود در اقدامی شجاعانه دست به تغییر آیکون و ظاهر برنامه زده، به‌طوری که تقریباً همه چیز را از نو طراحی کرده است. آیکون برنامه به‌طور کامل تغییر کرده است و کوچک‌‌ترین شباهتی بین آن با نسخه‌ قبلی وجود ندارد. رابط کاربری برنامه نیز با وجود آن‌که همچنان از همان چینش و قوانین پیروی می‌کند در رنگ‌بندی خود دچار تغییرات گسترده‌ای شده و به سمت سیاه و سفید شدن پیش رفته است به‌طوری که دیگر خبری از رنگ آبی نوار بالایی، رنگ خاکستری نوار پایین، رنگ آبی آیدی‌‌‌ها در بخش کامنت و… نیست و همه چیز جای خود را به رنگ‌های سیاه یا سفید داده است. تنها مواردی که در این برهوت سیاه سفید هنوز صاحب رنگ مانده‌اند آیدی‌های منشن شده (با علامت @ در ابتدا) و گزینه‌ سبز رنگ Following و قرمز Like هستند.

این‌که آیا سیاه سفید بودن محیط برنامه، و در مقابل رنگارنگ بودن آیکون اینستاگرام از لحاظ قوانین طراحی استاندارد و مرتبط هستند نیاز به نگاهی تخصصی‌تر دارد اما در نگاه عامیانه می‌توان گفت که بازخوردهای مثبت و منفی کاربران اینستاگرام به این موضوع تقریباً برابر است به‌طوری که همان‌قدر که از ظاهر جدید اینستاگرام تعریف و تمجید می‌شنویم، به همان اندازه نیز کامنت‌های منفی و به شدت مخالف را مشاهده کرده‌ایم. در هر صورت تغییر در هر زمینه‌ای همیشه سخت بوده است و کاربرانی که چندان از ظاهر جدید این برنامه راضی نیستند بهتر است کمی صبر کنند تا به مرور، به ظاهر جدید برنامه عادت کنند.

 

همزمان با اپلیکیشن اینستاگرام، نسخه‌ تحت وب این شبکه نیز به پوسته‌ جدید مزین شده است. این به‌روزرسانی با شماره نسخه‌ ۸ در حال حاضر برای کاربران اندروید و ‌‌آی‌اواس منتشر شده است.