حداد عادل:اصلاح‌طلبان گفتند به اندازه کافی نامزد دارند

  سخنگوی ائتلاف اصولگرایان از انتخاب شعار «معیشت، امنیت و پیشرفت» این جریان برای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد. به گزارش تسنیم، غلامعلی حداد عادل با سمت سخنگوی ائتلاف اصولگرایان، با حضور برخی از چهره‌های این ائتلاف از جمله بیژن نوباوه، سلیمانی، پرویز داوودی، اسماعیل کوثری، روح‌الامینی، فاطمه رهبر، مصطفی رحماندوست و […]

 

سخنگوی ائتلاف اصولگرایان از انتخاب شعار «معیشت، امنیت و پیشرفت» این جریان برای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش تسنیم، غلامعلی حداد عادل با سمت سخنگوی ائتلاف اصولگرایان، با حضور برخی از چهره‌های این ائتلاف از جمله بیژن نوباوه، سلیمانی، پرویز داوودی، اسماعیل کوثری، روح‌الامینی، فاطمه رهبر، مصطفی رحماندوست و علی قریشی در خبرگزاری تسنیم برگزار شد.

حداد عادل در ابتدای نشست خود ضمن تبریک ایام‌ا… دهه فجر و دعوت مردم برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن به انتخاب لیست ۳۰ نفره ائتلاف اصولگرایان برای انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: در اولین نشست خبری که داشتم خبر شکل‌گیری شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان را مطرح کردیم و اعلام می‌کنم که این شورا که اعضای آن ۲۲ نفر بودند پس از برگزاری ۹ جلسه به یک فهرست واحده ۳۰ نفره از نامزدهای اصولگرایان برای نامزدی در انتخابات مجلس رسیدند.

وی افزود: امیدواریم ۷  اسفند ملت ایران با حضور باشکوه در یک انتخابات سالم، جلوه دیگری از مردم‌سالاری دینی را در جمهوری اسلامی ایران در مقابل چشم مردم جهان به نمایش بگذارند.

سخنگوی ائتلاف اصولگرایان تصریح کرد: انتخابات فرصت مناسبی است که رقابت جناح‌‌ها ظاهر آن است اما باطن آن احساس هویت سیاسی در بین یک ملت است. احساس استقلال، احساس حاکمیت ملی و استمرار اراده ملی در بین ملتی است که نتیجه آن به مراتب از شکست یا پیروزی یک جناح بر جناح دیگر مهم‌تر است.

حداد عادل با اشاره به اعضای ۳۰ نفره لیست اصولگرایان و فرایند انتخاب آن اظهار داشت: ابتدا یک کارگروه از جانب شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان مأمور بررسی فهرست شدند. این شورا از تعداد ۱۹۰ نفر از کسانی که در استان تهران برای انتخابات ثبت‌نام کرده بودند را به عنوان چهره‌های اصولگرای شاخص و شناخته شده شناسایی کردند و در مراحل بعدی یک نوبت از همه فعالان و رؤسای احزاب و همچنین یک نوبت از همه نامزد‌ها دعوت شد تا گفت‌وگویی با آنان صورت گیرد و سپس در دو و ۳ مرحله در جامعه نظرسنجی ترتیب دادیم.

وی اضافه کرد: شایستگی و صلاحیت، کارآمدی و تخصص، مقبولیت، تجربه، نوآوری، از جمله شاخص‌هایی بود که کارگروه مسؤول تهیه فهرست آن را به عنوان معیارهایی برای نامزدهای اصولگرا انتخاب کردند. در این فهرست تلاش شد این شاخص‌‌ها و ملاک‌‌ها رعایت شود.

 

سخنگوی ائتلاف اصولگرایان با بیان این مطلب که در مرحله اول تهیه فهرست به یک جمع ۱۹۰ نفره رسیدیم اظهار داشت: پس از بررسی‌های بیش‌تر ۱۹۰ نفر تبدیل به ۱۲۸ نفر و پس از انجام رأی‌گیری به لیست ۵۴ نفره رسیدیم و در مرحله دیگر نیز این تعداد به ۴۵ نفر رسید و در نهایت ما با در نظر گرفتن تمامی جوانب و شاخص‌‌ها یک لیست ۳۰ نفره ارایه دادیم.