بذرپاش:برآورد مجلس از اجرای برنامه پنجم توسعه ۲۵ درصد است

  عضو هیأت‌رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: برآورد مجلس از اجرای برنامه پنجم توسعه ۲۵ درصد است. مهرداد بذرپاش عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، متوسط اجرای برنامه‌های ۵ ساله توسعه در کشور را ۲۴ تا ۲۵ درصد است‌ دانست و گفت: برآورد‌ها از برنامه‌های در حال اجرا نیز […]

 

عضو هیأت‌رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: برآورد مجلس از اجرای برنامه پنجم توسعه ۲۵ درصد است.

مهرداد بذرپاش عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، متوسط اجرای برنامه‌های ۵ ساله توسعه در کشور را ۲۴ تا ۲۵ درصد است‌ دانست و گفت: برآورد‌ها از برنامه‌های در حال اجرا نیز در حدود همین میزان است که این برنامه‌ها، اجرا نشده یا به اهدافش نرسیده است.

وی افزود: باید باور کنیم که همه ما در یک کشتی نشسته‌ایم، یک کشور در دنیا نام ببرید که این طور سیاست‌گذاری کرده و رشد اقتصادی مناسبی به دست آورده است.

نماینده مردم تهران در مجلس با تأکید بر این‌که با ثبات‌‌ترین کشور در ثبات سیاست‌های اقتصادی دنیا، چین است، اظهار داشت: این کشور توانسته به کمک این ثبات به موفقیت‌های مناسبی دست یابد.

 

بذرپاش در پایان با بیان این‌که برآورد مجلس از اجرای برنامه پنجم توسعه ۲۵ درصد است، خاطرنشان کرد: شرکت‌های شبه دولتی مانند شرکت‌های خودروسازی و فولاد با وجود این‌که اسم خصوصی را بر روی خود دارند، اما مدیران آن را دولت تعیین می‌کند و دولت‌‌ها هم علاقه‌ای به واگذاری آن‌ها ندارند.