۲۰۱۶، سال طلا و نقره

  مؤسسه سرمایه‌گذاری بی‌ام او کاپیتال در تازه‌‌ترین گزارش خود پیش‌بینی کرد که قیمت هر اونس طلا تا پایان امسال به ۱۴۰۰ دلار و قیمت هر اونس نقره نیز به بیش از ۲۱ دلار افزایش خواهد یافت. به گزارش«پایگاه خبری بورس کالای ایران»، پیش‌بینی مؤسسه بی‌ام‌او کاپیتال در خصوص افزایش قیمت جهانی طلا و نقره […]

 

مؤسسه سرمایه‌گذاری بی‌ام او کاپیتال در تازه‌‌ترین گزارش خود پیش‌بینی کرد که قیمت هر اونس طلا تا پایان امسال به ۱۴۰۰ دلار و قیمت هر اونس نقره نیز به بیش از ۲۱ دلار افزایش خواهد یافت.

به گزارش«پایگاه خبری بورس کالای ایران»، پیش‌بینی مؤسسه بی‌ام‌او کاپیتال در خصوص افزایش قیمت جهانی طلا و نقره تا پایان سال ۲۰۱۶ میلادی در شرایطی است که قیمت این دو فلز گران‌بها از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۲۰ درصد رشد داشته است.

براساس این گزارش تحلیلگران مؤسسه بی‌ام‌او اعلام کردند که ادامه نگرانی‌ها نسبت به اوضاع اقتصادی جهان موجب خواهد شد تا روند صعودی قیمت طلا و نقره طی ماه‌های آینده افزایش یابد. رشد تقاضای مکان امن سرمایه‌گذاری موجب می‌شود تا قیمت جهانی طلا طی ماه‌های آینده نیز به روند صعودی ادامه دهد.

به نظر می‌رسد وضعیت تقاضای فیزیکی در بازار چین تا پایان امسال نیز نقش مهمی بر نوسانات قیمت جهانی طلا خواهد داشت.

گمانه‌زنی‌های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا تا پایان امسال نیز می‌تواند تأثیر زیادی بر نوسانات ارزش دلار و در نتیجه قیمت طلا داشته باشد.

 

اگر احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا تا نوامبر و دسامبر کاهش یابد این مسأله تأثیر مهمی بر افزایش قیمت طلا خواهد داشت.