سلطانی:افشاگری از لایه‌های پنهان پرونده متهم نفتی در راه است

  عضو کمیته پیگیری پرونده متهم نفتی، با کذب خواندن تمامی ادعاهای «ب.ز»، گفت: دادگاه دیگر نباید میکروفونی در اختیار این متهم قرار دهد زیرا اداعاهای کذب وی تمامی ندارد. امیرعباس سلطانی در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به رسیدگی به پرونده متهم نفتی از سوی دادگاه، گفت: تمامی ادعاهای متهم نفتی تاکنون کذب […]

 

عضو کمیته پیگیری پرونده متهم نفتی، با کذب خواندن تمامی ادعاهای «ب.ز»، گفت: دادگاه دیگر نباید میکروفونی در اختیار این متهم قرار دهد زیرا اداعاهای کذب وی تمامی ندارد.

امیرعباس سلطانی در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به رسیدگی به پرونده متهم نفتی از سوی دادگاه، گفت: تمامی ادعاهای متهم نفتی تاکنون کذب محض بوده است.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر این‌که «ب.ز» قصد بازگرداندن حتی یک ریال بیت‌المال را نیز ندارد، افزود: مطرح کردن اظهاراتی از جمله دادن شماره حساب غلط بوده و صحبت‌های این چنینی نشان دهنده ادعاهای غیرواقعی وی است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان این‌که حمایت برخی مقامات و آقازاده‌ها از «ب.ز» اجازه دروغ‌پردازهای بسیار را به این متهم داده است، تصریح کرد: درخواست ما از دستگاه قضا رسیدگی عاجل به پرونده این متهم بوده تا دیگر نتواند با ادعاهای توخالی مسؤولان نظام را متهم کند.

ارایه وقت بیش‌تر به «ب.ز» اطاله دادرسی را در پی دارد

وی با تأکید بر این‌که ارایه وقت بیش‌تر به متهم نفتی تنها سیر رسیدگی به این پرونده را طولانی‌تر خواهد کرد، گفت: دادگاه باید با توجه به ادعاهای کذب مطرح شده از سوی این متهم رأی خود را صادر و اشد مجازات را برای دروغ‌پردازی‌ها و اتهاماتش تعیین کند.

سلطانی با بیان این‌که تا زمانی که حمایت‌ها ادامه داشته باشد، «ب.ز»به مسیر فرافکنی ادامه خواهد داد، افزود: زمان مدارا با این متهم نفتی به پایان رسیده و باید به مجازات خود برسد.

وی همچنین از ارایه اسناد مرتبط با تخلف بابک زنجانی در روزهای اخیر خبرداد و تصریح کرد: افشاگری در خصوص پرونده تخلفات این متهم نفتی به زودی صورت خواهد گرفت.

عضو کمیته پیگیری پرونده متهم نفتی، یادآور شد: «ب.ز» قصد پرداخت یک ریال از بدهی‌های خود را ندارد و تمامی دروغ پردازی‌های وی برای دور زدن قانون است.

تقاضای اشد مجازات برای هر ۳ متهم از سوی معاون دادستان تهران

بیست و پنجمین جلسه محاکمه «ب.ز» ۲۰بهمن ۹۴در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی صلواتی در حال برگزاری است.

نجفی، معاون دادستان تهران در این جلسه گفت: افراد متعددی در این پرونده تفهیم اتهام شدند و پرونده آن‌ها در دادسرا مفتوح است.

وی ادامه داد: فرصت کافی حتی قبل از تحقیقات به متهم اعطا شده اما تاکنون اقدام مؤثری صورت نگرفته است و تقاضای اشد مجازات را برای هر ۳ متهم پرونده داریم.