مجلس آینده  مسول رسیدگی به لایحه برنامه ششم

  سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس اعلام کرد: این کمیسیون عصر امروز با حضور نماینده شورای نگهبان از برخی تبصره‌های بودجه ۹۵ رفع ابهام خواهد کرد. محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به آخرین وضعیت بودجه ۹۵ کل کشور، اظهار داشت: کمیسیون تلفیق بودجه ۳ تا ۴ مورد از موارد قبلی که رفع ابهام نشده را با […]

 

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس اعلام کرد: این کمیسیون عصر امروز با حضور نماینده شورای نگهبان از برخی تبصره‌های بودجه ۹۵ رفع ابهام خواهد کرد.

محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به آخرین وضعیت بودجه ۹۵ کل کشور، اظهار داشت: کمیسیون تلفیق بودجه ۳ تا ۴ مورد از موارد قبلی که رفع ابهام نشده را با حضور نماینده شورای نگهبان بررسی خواهد کرد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۵، با اشاره به این‌که در مورد تبصره‌های الحاقی و اعداد و ارقام آن ابهاماتی از نظر شورای نگهبان وجود دارد، تصریح کرد: این تبصره‌ها مربوط به صندوق بیمه عشایر و نیز بازنشستگی بیش از موعد بوده که قرار است، به روش‌های غیربودجه‌ای انجام شود، اما شورای نگهبان معتقد است، باید اعتبارات مشخص شود، به همین علت ایراد همچنان باقی است.

به گفته این نماینده مجلس در بند «ب» تبصره یک بودجه موضوع لفظ فرآورده‌های نفتی در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابهام داشته که باید رفع شود، همچنین در تبصره ۵ موضوع انتشار اوراق صکوک در جزییات آن ابهاماتی وجود دارد که رفع خواهد شد.

پورابراهیمی با اشاره به این‌که تبصره الحاقی ۱۸ و ۱۹ نیز دارای ابهام است، ابراز امیدواری کرد با حضور نماینده شورا ایرادات رفع شده و در صحن مجلس مطرح شود.

این نماینده مجلس در مورد وضعیت لایحه برنامه ششم توسعه نیز عنوان کرد: به نظر می‌رسد باید تغییر در دستور کار ایجاد شود، زیرا جمعی از نمایندگان فعلی مجلس درخواست دادند که رسیدگی به لایحه برنامه در مجلس آینده انجام شود، به نظر می‌رسد در نحوه تدوین لایحه پختگی لازم وجود ندارد و خیلی سریع تهیه شده است.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: در حال حاضر رسیدگی به این لایحه در دستور کار صحن مجلس قرار دارد، اما در اولویت بررسی نیست، همچنین از لحاظ زمان بندی شرایط برای رسیدگی به این لایحه اندک است و نمایندگان باید دو و ۳ شیفت به این موضوع بپردازند. بنابراین پیش‌بینی می‌شود که رسیدگی به لایحه به مجلس آینده موکول خواهد شد.