جهش ۴۸ درصدی واردات نفتی هند از ایران

  منابع بازرگانی و کشتیرانی اعلام کردند که در ماه آوریل سال جاری میلادی شرکت اسار هند واردات نفت خام از ایران را ٤٨ درصد افزایش داده است. به گزارش ایسنا، رویترز از دهلی نو گزارش داد که داده‌های کشتیرانی و اطلاعات منابع بازرگانی نشان داد شرکت اسار که بزرگ‌ترین خریدار هندی نفتی ایران به […]

 

منابع بازرگانی و کشتیرانی اعلام کردند که در ماه آوریل سال جاری میلادی شرکت اسار هند واردات نفت خام از ایران را ٤٨ درصد افزایش داده است.

به گزارش ایسنا، رویترز از دهلی نو گزارش داد که داده‌های کشتیرانی و اطلاعات منابع بازرگانی نشان داد شرکت اسار که بزرگ‌ترین خریدار هندی نفتی ایران به شمار می‌آید، در ماه آوریل سال ٢٠١٦ میلادی واردات نفت خام از ایران را ٤٧,٧ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داده است.

اسار در آوریل ٢٠١٦ روزانه ١٧٩ هزار و ١٠٠ بشکه نفت از ایران وارد کرد. با وجود رشد سالانه، این رقم نسبت به ماه مارس سال جاری میلادی ١٢,٤ درصد کاهش نشان می‌دهد.

 

میانگین واردات نفت خام این پالایشگر هندی از ایران در ۴ ماه نخست سال جاری میلادی ١٣٩ هزار و ٨٠٠ بشکه در روز بود، در حالی که در دوره مشابه در سال ٢٠١٥ میلادی، این رقم به ٦٣ هزار و ٤٠٠ بشکه در روز می‌رسید.