آمادگی اپراتور دوم برای ترابردپذیری به شیوه ACQ/OR

  اپراتور ارتباطی ایرانسل اعلام کرد پس از پشت سر گذاشتن تمامی مراحل راه‌اندازی طرح ترابردپذیری شماره‌های همراه، آماده اجرایی شدن این طرح با روش ACQ/OR است. به گزارش تسنیم، اپراتور ارتباطی ایرانسل اعلام کرد این اپراتور تمامی مراحل راه‌اندازی طرح ترابردپذیری شماره‌های همراه را در شبکه خود در سراسر کشور با موفقیت به اتمام […]

 

اپراتور ارتباطی ایرانسل اعلام کرد پس از پشت سر گذاشتن تمامی مراحل راه‌اندازی طرح ترابردپذیری شماره‌های همراه، آماده اجرایی شدن این طرح با روش ACQ/OR است.

به گزارش تسنیم، اپراتور ارتباطی ایرانسل اعلام کرد این اپراتور تمامی مراحل راه‌اندازی طرح ترابردپذیری شماره‌های همراه را در شبکه خود در سراسر کشور با موفقیت به اتمام رسانده و منتظر انجام هماهنگی‌های لازم با سایر اپراتورهای تلفن همراه توسط سازمان تنظیم مقررات برای راه‌اندازی همزمان این طرح در کل شبکه و در سراسر کشور است.

ترابردپذیری شماره تلفن همراه یا MNP)Mobile Number Portability)، فرایندی است که مشترک تلفن همراه می‌تواند با حفظ شماره تلفن همراه خود، از یک خدمات‌دهنده تلفن همراه به خدمات‌دهنده دیگر کوچ کند. این فن‌آوری قدمتی بیش از ۱۵ سال دارد و هم اکنون در بیش از ۷۰ کشور در دنیا به بهره‌برداری رسیده است.

پیش از این سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اپراتورهای تلفن همراه را ملزم به ارایه این خدمت کرده و اجرای ترابردپذیری را شرط ارایه پروانه نسل‌های سوم و بالاتر به اپراتور‌‌‌ها قرارداده بود. در همین راستا روز اول شهریور ۹۴ طی مراسمی تفاهم‌نامه طرح ترابردپذیری شماره تلفن همراه به امضای مدیران عامل اپراتور‌‌‌ها رسید.

 

براساس این گزارش ایرانسل در آستانه ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ (روز جهانی مخابرات) آماده اجرایی شدن این طرح سراسری با روش ACQ/OR است تا مشترکان تمامی اپراتور‌‌‌ها بتوانند پس از ممانعت‌های چندین ساله، از حق انتخاب، کیفیت، قیمت و تجربه بهتری بهره‌مند شوند.