کرباسیان مطرح کرد:فراکسیون معدن مجلس دهم قوی‌تر از مجلس نهم

  رییس هیأت عامل ایمیدرو در دومین جلسه کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران که ایمیدرو میزبان آن بود، گفت: سیاست دولت حمایت از بخش خصوصی است. در کشورهای پیشرفته وقتی توجه به بخش خصوصی افزایش می‌یابد، بدنه دولت کوچک می‌شود.  به گزارش ماین‌نیوز، مهدی کرباسیان با اشاره به سفر خود به کشور […]

 

رییس هیأت عامل ایمیدرو در دومین جلسه کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران که ایمیدرو میزبان آن بود، گفت: سیاست دولت حمایت از بخش خصوصی است. در کشورهای پیشرفته وقتی توجه به بخش خصوصی افزایش می‌یابد، بدنه دولت کوچک می‌شود.

 به گزارش ماین‌نیوز، مهدی کرباسیان با اشاره به سفر خود به کشور قزاقستان گفت: با توجه به زیاد بودن بوروکراسی در این کشور، دولت قزاقستان تصمیم به کوچک‌سازی دولت می‌گیرد در نتیجه این موضوع ۴ وزارتخانه و ۲ سازمان تحت نظارت دولت با یکدیگر ادغام شدند تا میزان بوروکراسی‌‌‌ها کاهش یابد.

به گفته وی، نکته مهم آن است که دولت علاقه‌مند است کار‌‌ها را به بخش خصوصی واگذار کند اما بزرگی بدنه دولت افزایش بوروکراسی را به همراه دارد.

وی ادامه داد: به اعتقاد بنده مسایل مطرح شده در کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران موضوعات درستی است اما برای اجرایی شدن آن‌‌ها باید اصرار کرد.

کرباسیان با اشاره به مشکلات بخش معدن با تأمین اجتماعی افزود: به نظر می‌رسد مشکلات مرتبط با تأمین اجتماعی قابل حل است اما درخواست دارم تا جلسه‌ای مشترک در این رابطه تشکیل شود و مسایل و مباحث در آن جلسه مطرح شوند.

رییس هیأت عامل ایمیدرو با بیان این موضوع که ایمیدرو مشکلات را از مسیر درون دولت دنبال می‌کند، ادامه داد: در حال حاضر مهم‌ترین موضوع برای مجلس دهم برنامه ششم توسعه است زیرا این برنامه زیربنای فعالیت‌های ۵ سال آینده را مشخص می‌کند.

وی تأکید کرد: نمی‌توان تمامی مشکلات را یک‌جا حل کرد. در حال حاضر تعدادی از کارشناسان معدنی از جمله اسماعیلی، آقای هاشم‌زایی، آقای یوسف‌‌پور و… در مجلس دهم حضور دارند در نتیجه می‌توان فراکسیون معدن قوی‌تری را نسبت به دوره‌های قبل شاهد بود.

 

کرباسیان با اشاره به اهمیت آموزش نیروی انسانی اظهار کرد: آموزش نیروی انسانی از موضوعات بسیار مهمی است که ایمیدرو آن‌را در اولویت اصلی خود قرارداده است. فعالان بخش خصوصی از جمله کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران نیز می‌تواند در این رابطه ایمیدرو را همراهی کرده و ارتباط خوبی را با استان‌های مختلف در زمینه آموزش برقرار کند.