کشف ۴٫۵ تن ذخیره جدید طلا در سیستان و بلوچستان

  مدیر اکتشاف ایمیدرو از کشف ۴٫۵ تن ذخیره جدید طلا در استان سیستان و بلوچستان خبر داد. به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از ایمیدرو، علی اصغرزاده که در گردهمایی مدیران ایمیدرو سخن می‌گفت، تصریح کرد: این ذخایر جدید, ‏ نتیجه اولیه فعالیت‌های جدید اکتشافی است که در ناحیه سیاه جنگل به عمل آمده است. […]

 

مدیر اکتشاف ایمیدرو از کشف ۴٫۵ تن ذخیره جدید طلا در استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از ایمیدرو، علی اصغرزاده که در گردهمایی مدیران ایمیدرو سخن می‌گفت، تصریح کرد: این ذخایر جدید, ‏ نتیجه اولیه فعالیت‌های جدید اکتشافی است که در ناحیه سیاه جنگل به عمل آمده است.

وی با اشاره به این‌که منطقه فوق در نزدیکی. کوه تفتان قرار دارد گفت: ذخیره فوق حاصل پایلوت اکتشاف در مساحتی به وسعت ۱۳۰هکتار است. اصغرزاده ادامه داد: برنامه ایمیدرو اکتشاف در مساحت ۲۸ کیلومتر مربعی است که پیش‌بینی‌‌ها حکایت از وجود ۱۰ تن طلا در آن ناحیه دارد.

 وی درباره اثر رفع تحریم‌ها بر فعالیت‌های اکتشافی اظهار داشت: با لغو تحریم‌ها شرکت‌های بزرگ جهان، تقاضای همکاری ارایه داده‌اند در حالی که پیشتر پاسخی به تقاضای شرکت‌های ایرانی نمی‌دادند. مدیر اکتشاف ایمیدرو افزود: اخیراً در منطقه سیستان و بلوچستان با همکاری یک شرکت خارجی اطلاعاتی از ذخایر کرومیت در «چاه شند» به دست آمده که برای ادامه همکاری قرارداد جدید امضا خواهیم کرد.

وی ادامه داد: به دنبال همکاری با شرکت‌های آلمانی و کانادایی، اکتشافات. جدیدی در خراسان جنوبی. برای کشف منابع کرومیت در دست اجرا داریم ‏که با تجهیزات پیشرفته و در عین حال یک سوم قیمت‌های گذشته، انجام می‌شود.

 

اصغرزاده، دستیابی به فن‌آوری‌های جدید اکتشاف را حاصل لغو تحریم‌ها دانست.