مدیرکل تأمین اجتماعی خوزستان:خبر مزایده مدرسه‌ای در خرمشهر کذب است

  مدیرکل تأمین اجتماعی خوزستان گفت: ماهیانه به صورت میانگین ۱۱۸۴ مستمری در این اداره کل برقرار می‌شود که تعداد بالایی است و از این تعداد ۵۰۰ پرونده در ماه تنها در مشاغل سخت و زیان‌آور مستمری برقرار می‌شود. به گزارش ایسنا، محمود یارعلیزاده در نشست خبری مدیران بیمه‌ای و درمانی اداره کل تأمین اجتماعی […]

 

مدیرکل تأمین اجتماعی خوزستان گفت: ماهیانه به صورت میانگین ۱۱۸۴ مستمری در این اداره کل برقرار می‌شود که تعداد بالایی است و از این تعداد ۵۰۰ پرونده در ماه تنها در مشاغل سخت و زیان‌آور مستمری برقرار می‌شود.

به گزارش ایسنا، محمود یارعلیزاده در نشست خبری مدیران بیمه‌ای و درمانی اداره کل تأمین اجتماعی استان عنوان کرد: استان خوزستان جمعیتی بالغ بر ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که از این رقم، حدود دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی هستند و از شرکای این سازمان به حساب می‌آیند.

وی افزود: این دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر، حدود ۵۸ درصد کل جمعیت استان را شامل می‌شود که در شهرهای مختلف استان این رقم متفاوت است؛ به عنوان مثال در شهرهایی مانند امیدیه و ماهشهر شاید نزدیک به ۸۹ درصد پوشش تأمین اجتماعی داریم و درعین حال در شهرهایی مانند باغملک این رقم ۱۷ درصد است؛ این تفاوت ارقام نیز علت‌های خاص خود را دارد که تجمع صنعت و کشاورزی می‌تواند از عمده‌‌ترین این علت‌ها باشد.

مدیرکل تأمین اجتماعی خوزستان گفت: در بخش بیمه‌ای تأمین اجتماعی، گردش مالی ماهیانه سازمان نزدیک به ۴۶۰ میلیارد تومان است که اگر با هدفمندی یارانه‌ها مقایسه شود، بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان است.

وی با اشاره به تعداد مستمری‌هایی که در هر ماه در واحدهای بیمه‌ای تأمین اجتماعی خوزستان برقرار می‌شود، خاطرنشان کرد: ماهیانه به صورت میانگین ۱۱۸۴ مستمری در این اداره کل برقرار می‌شود که تعداد بالایی است و از این تعداد ۵۰۰ پرونده در ماه تنها در مشاغل سخت و زیان‌آور مستمری برقرار می‌شود.

وی گفت: میانگین سنی این برقراری مستمری‌ها حدود ۴۹ سال است که در مقایسه با میانگین سنی برقراری مستمری در دنیا، سن بسیار پایینی که یک سازمان بیمه‌گر برای این سن مستمری برقرار کند.

وی تأکید کرد: حداکثر مستمری که تأمین اجتماعی پرداخت می‌کند ۳۵ روز در ماه است؛ اگر ۵۰ سال سن فردی تمام شده باشد و ۳۰ سال نیز کارکرد داشته باشد، می‌تواند بازنشسته شود و اگر کسی ۶۰ سال تمام داشته باشد نیز با ۲۰ سال کارکرد می‌تواند بازنشسته شود.

 

مدیرکل تأمین اجتماعی خوزستان در پایان در خصوص بحثی که طی روزهای گذشته در برخی از رسانه‌ها مبنی بر به مزایده گذاشته شدن یک مدرسه در خرمشهر از سوی این سازمان مطرح شده بود، نیز تصریح کرد: این ادعایی بود که از سوی برخی رسانه‌ها مطرح شده بود که ما نیز در جوابیه گفتیم که اسم مدرسه و تعداد دانش‌آموزان آن را به ما اعلام کنید که تاکنون هیچ جوابی نگرفتیم و با این اوصاف باید بگویم اداره کل تأمین اجتماعی استان به هیچ وجه چنین کاری را انجام نداده و این موضوع صحت ندارد.