شناسایی ۴۰۰ کانون گرد و غبار داخلی

  معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست از شناسایی ۴۰۰ کانون گرد و غبار داخلی خبر داد و گفت: باید طی سال‌های آینده ۱۲ درصد از تولید گازهای گلخانه‌ای را کاهش دهیم. به گزارش ایرنا، معاون رییس‌جمهوری با اشاره به تصویب برنامه اقتصاد کم کربن در دولت یازدهم گفت: دولت به صورت جدی به […]

 

معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست از شناسایی ۴۰۰ کانون گرد و غبار داخلی خبر داد و گفت: باید طی سال‌های آینده ۱۲ درصد از تولید گازهای گلخانه‌ای را کاهش دهیم.

به گزارش ایرنا، معاون رییس‌جمهوری با اشاره به تصویب برنامه اقتصاد کم کربن در دولت یازدهم گفت: دولت به صورت جدی به دنبال کاهش گازهای گلخانه‌ای است و در زمینه مبارزه با گرد و غبار با کشورهای همسایه در حال مذاکره هستیم تا اقدامات مشترک صورت گیرد.

ابتکار با اشاره به تلاش دولت یازدهم گفت: در زمینه محیط‌زیست، دکتر روحانی بار‌ها اعلام کرده‌اند که دولت یازدهم، دولت محیط‌زیست است و در این دولت اقدامات مناسبی از جمله احیای تالاب‌ها، حذف تولید بنزین پتروشیمی و جایگزین کردن بنزین یورو ۴، برگزاری نمایشگاه محیط‌زیست، فعال کردن صندوق‌های محیط‌زیست، برگزاری جشنواره فیلم سبز و تبادل تکنولوژی سبز با دیگر کشور‌ها و تلاش برای کاهش آلودگی ۸ کلان‌شهر انجام شده است.

رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست با اشاره به نام‌گذاری جهانی سال ۲۰۱۵ به عنوان سال «محیط‌زیست» گفت: در این سال توافق پاریس مهم‌ترین اتفاقی بود که رخ داد و ایران نیز این توافق را امضا کرد. لازم است طی سال‌های آینده ۱۲ درصد از تولید گازهای گلخانه‌ای را کاهش دهیم اما این بدان معنی نیست که تولیدات صنعتی خود را کاهش دهیم.

وی تصریح کرد: لازم است در تولید انرژی‌های نو و ایجاد صنایعی که در کاهش گازهای گلخانه‌ای تأثیر می‌گذارد سرمایه‌گذاری کنیم.

 

ابتکار با بیان این‌که اجلاس محیط‌زیست حدود ۱۲ روز دیگر در کنیا برگزار می‌شود، گفت: در این اجلاس موضوع گرد و غبار را طرح خواهیم کرد و به دنبال آن هستیم که در سطح بین‌المللی این موضوع را پیگیری کنیم. درسطح داخلی نیز ۴۰۰ کانون گرد و غبار شناسایی شده و طرح‌هایی برای کاهش گرد و غبار در دست اجرا است.