تماشای درختان استرس را کاهش می‌دهد

  اگر دچار استرس هستید روشی ساده برای کاهش آن وجود دارد؛ شما با نگاه کردن به درختان حتی در مکان‌های شهری قادر هستید استرس خود را کاهش دهید. به گزارش ایسنا و به نقل از ساینس آلرت، بر اساس نتایج تحقیقات جدید قدم زدن در بین درختان حتی در محیط‌های شهری تأثیر به‌سزایی در […]

 

اگر دچار استرس هستید روشی ساده برای کاهش آن وجود دارد؛ شما با نگاه کردن به درختان حتی در مکان‌های شهری قادر هستید استرس خود را کاهش دهید.

به گزارش ایسنا و به نقل از ساینس آلرت، بر اساس نتایج تحقیقات جدید قدم زدن در بین درختان حتی در محیط‌های شهری تأثیر به‌سزایی در کاهش استرس دارد.

نتایج نشان داده است حتی میزان کمی قرار گرفتن در طبیعت موجب افزایش تقویت روحی خواهد شد.

محققان دانشگاه ایلی نویز و دانشگاه هنگ‌کنگ این تحقیق را بر روی ۱۶۰ نفر انجام دادند.

شرکت‌کنندگان برای کنترل استرس، ۳ پرسش‌نامه را قبل از شروع تحقیق، در زمان گفت‌و‌گو و انجام آزمون و بعد از استراحت کوتاه پاسخ دادند.

در آخر روز مشخص شد میزان استرس افراد قرار گرفته تحت آزمون جنگل با افزایش مشاهده تعداد درختان انبوه کاهش یافته است. البته با قدم زدن در پارک‌ها و میان درختان قادر هستید سلامت روح و روان خود را افزایش دهید.

شما می‌توانید تصاویری از درختان را در محیط کار خود قرار دهید و تأثیر آن را مشاهده کنید. در این آزمون هم از تصاویر استفاده شده است.

 

نتایج این تحقیق در نشریه Environment and Behaviour منتشر شده است.