پر خواب‌‌ترین و کم خواب‌‌ترین مردم جهان از کدام کشور‌ها هستند

  محققان دانشگاه میشیگان هشدار دادند فشارهای اجتماعی از عوامل مؤثر در بحران خواب جهانی است. آنان دریافتند سنگاپور و ژاپن کم‌ترین میزان خواب و هلند بیش‌ترین میزان خواب را دارا هستند. به گزارش ایسنا و به نقل از ساینس ریپورت، محققان بر اساس تحقیقات و گردآوری اطلاعات تلفن هوشمند الگوهای خواب افراد در سراسر […]

 

محققان دانشگاه میشیگان هشدار دادند فشارهای اجتماعی از عوامل مؤثر در بحران خواب جهانی است. آنان دریافتند سنگاپور و ژاپن کم‌ترین میزان خواب و هلند بیش‌ترین میزان خواب را دارا هستند.

به گزارش ایسنا و به نقل از ساینس ریپورت، محققان بر اساس تحقیقات و گردآوری اطلاعات تلفن هوشمند الگوهای خواب افراد در سراسر دنیا را بررسی کردند.

اطلاعات بر اساس سن، جنس و میزان نور طبیعی بوده که افراد در مقابل آن قرار گرفته‌اند. این اطلاعات مربوط به ۱۰۰ کشور است. البته در این تحقیق فشارهای فرهنگی که موجب ریتم بیولوژیکی شده است نیز بررسی شد.

محققان اظهارکردند: تأثیرات اجتماعی نقش به‌سزایی در این مورد ایفا می‌کنند. فشارهای اجتماعی موجب تغییر ساعات خواب و کوتاه شدن زمان استراحت می‌شوند.

در این تحقیق ۶۰۰۰ فرد ۱۵ ساله و بالاتر شرکت کردند. محققان به صورت ناشناس اطلاعاتی در مورد خواب، بیدارشدن و نور محیطی از این افراد دریافت کردند.

بر اساس اطلاعات گردآوری شده هلند بیش‌ترین میزان خواب (به‌طور متوسط ۸ ساعت و ۱۲ دقیقه) را دارا است. از طرف دیگر سنگاپور و ژاپن دارای کم‌ترین میزان خواب حدود ۷ ساعت و ۲۴ دقیقه هستند.

این تحقیق بیانگر آسیب به سلامت افراد است که بر روی عملکرد شناختی نیز تأثیر دارد.

کمبود خواب موجب خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، فشارخون، دیابت و چاقی می‌شود.

نتایج این تحقیق در نشریه Science Advances منتشر شده است.