ایران به جمع ۵ کشور تولید‌کننده انسولین مدرن می‌پیوندد

  مدیرعامل شرکت نوونوردیسک پارس در مراسم رونمایی از ماکت کارخانه تولید انسولین مدرن، گفت: با بهره‌برداری از این واحد تولیدی، ایران به جمع کشورهای صاحب دانش فنی ساخت داروهای‌ های تک می‌پیوندد. به گزارش مهر، دکتر «جم اوزنج»، در همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه سلامت تصریح کرد: تا ۴ سال آینده و با […]

 

مدیرعامل شرکت نوونوردیسک پارس در مراسم رونمایی از ماکت کارخانه تولید انسولین مدرن، گفت: با بهره‌برداری از این واحد تولیدی، ایران به جمع کشورهای صاحب دانش فنی ساخت داروهای‌ های تک می‌پیوندد.

به گزارش مهر، دکتر «جم اوزنج»، در همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه سلامت تصریح کرد: تا ۴ سال آینده و با بهره‌برداری کامل از این واحد صنعتی تولیدی، ضمن تأمین نیاز دارویی بیماران ایرانی، امکان تأمین داروهای مورد نیاز بیماران در کشورهای غرب آسیا نیز به‌وسیله این واحد تولیدی فراهم می‌شود.

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری ۷۰ میلیون یورویی این شرکت اروپایی برای احداث این کارخانه در ایران، گفت: این شرکت هم‌اکنون ۱۳۰ کارمند برای دفتر تهران خود استخدام کرده و در مرحله نخست بهره‌برداری از این واحد تولیدی نیز ۱۶۰ متخصص ایرانی دیگر به‌طور مستقیم و در مجموع ۶۰۰ نفر اشتغال جدید ایجاد می‌کند.

مدیرعامل شرکت نوونوردیسک پارس درباره میزان صرفه‌جویی ارزی این پروژه هم گفت: با بهره‌برداری کامل از این واحد تولیدی سالانه از خروج یکصد میلیون یورو ارز از ایران جلوگیری و نیاز میلیون‌ها ایرانی به انسولین مدرن در داخل کشور تأمین خواهد شد.

وی تأکید کرد: ایران پنجمین کشوری خواهد بود که به دانش فنی ساخت این نوع انسولین دست می‌یابد و با توجه به این‌که این محصول با آخرین دانش و تحت نظارت متخصصان اروپایی در ایران تولید خواهد شد، امکان صادرات آن به راحتی به کشورهای نیازمند این محصول وجود دارد.

وی گفت: طبق آمار رسمی انجمن بین‌المللی دیابت نزدیک به ۵ میلیون بیمار دیابتی شناخته شده دارد و ما با این سرمایه‌گذاری امکان دسترسی به انسولین‌های مدرن و با کیفیت بالا را برای افرادی که به محصولات ما نیاز دارند، فراهم می‌کنیم.

مدیرعامل نوونوردیسک پارس درباره شرکت اروپایی مادر هم در این همایش گفت: نوونوردیسک یک شرکت دارویی معتبر جهانی است که با بیش از ۹۰ سال سابقه پیشرو در زمینه نوآوری در درمان دیابت فعال است.