واگذاری ۵۱ درصد از سهام شهروند به بخش خصوصی

  معاون شهردار تهران گفت: ۵۱ درصد از سهام فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهروند را به بخش خصوصی واگذار می‌کنیم. قدرت‌ا… گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، به سوابق فروشگاه شهروند در چند سال گذشته اشاره کرد و گفت: در سال ۸۷، فروشگاه شهروند زیان‌ده بود و شورای اسلامی شهر تهران مصوب کرد که شهروند به […]

 

معاون شهردار تهران گفت: ۵۱ درصد از سهام فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهروند را به بخش خصوصی واگذار می‌کنیم.

قدرت‌ا… گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، به سوابق فروشگاه شهروند در چند سال گذشته اشاره کرد و گفت: در سال ۸۷، فروشگاه شهروند زیان‌ده بود و شورای اسلامی شهر تهران مصوب کرد که شهروند به بخش خصوصی واگذار شود.

معاون مالی و اقتصاد شهرداری تهران ادامه‌داد: زمانی که وارد شهروند شدم این موضوع پیگیری می‌شد و موضوع واگذاری در دستور کار قرار گرفت. چندین سازمان، شرکت، افراد حقیقی و حقوقی مراجعه کردند اما به نتیجه نرسید.

گودرزی با بیان این‌که صورت‌های مالی را به افرادی که متقاضی گرفتن فروشگاه شهروند بودند ارایه می‌کردیم، گفت: اما به دلیل مشکلاتی که وجود داشت در مذاکرات بعدی این افراد مراجعه نمی‌کردند.

به گفته گودرزی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهروند در بحث املاک دچار مشکل بودن که با تلاش‌های صورت گرفته شفاف‌سازی‌هایی در این زمینه صورت گرفت.

وی با اشاره به این‌که کارشناسی و ارزش‌گذاری‌های لازم بر روی املاک انجام شد گفت: در بحث شفاف‌سازی اموال منقول و غیرمنقول اقدام کردیم که مصوبه شورای اسلامی شهر تهران اجرایی شود.

مدیرعامل سابق فروشگاه شهروند با تأکید بر این موضوع که ۸ الی ۹ مورد برای خرید فروشگاه‌ها مراجعه کردند، گفت: ‌ولی وقتی اسناد و نواقص موجود را می‌دیدند دیگر اقبالی به خرید فروشگاه نشان نمی‌داند.

گودرزی ادامه داد: با بردن بالای کیفیت اقلام و همچنین تغییراتی که در وضعیت فروشگاه‌ها ایجاد شد توانستیم بخش عمده‌ای از مشکلات را برطرف کنیم.

وی همچنین موضوع توسعه فروشگاه‌ها را از دیگر برنامه‌ها برای خروج از زیان‌ده بودن شهروند اعلام کرد و گفت: ‌با توسعه فروشگاه‌ها در تهران توانستیم بخش عمده‌ای از مشکلات را برطرف کنیم.

معاون شهردار تهران اضافه‌کرد: بعد از مدتی نگاه اعضای شورا در خصوص واگذاری فروشگاه‌ شهروند به بخش خصوصی تغییر کرد و قرار شد که شهروند برای شهرداری باقی بماند چرا که از حالت زیان‌ده بودن به سوده رسیده بود.

مدیرعامل سابق فروشگاه شهروند با بیان این‌که امروز شهروند در وضعیت خوبی قرار دارد، گفت: بقای فروشگاه‌های زنجیره‌ای در توسعه آن‌هاست توسعه را شروع کرده‌ایم. در سال ۹۳، ۸ فروشگاه به فروشگاه‌های شهروند در سطح شهر تهران اضافه شد.

 

وی گفت: ‌با وجود شرایط ایده‌ال فروشگاه شهروند تصمیم گرفته شد که درصدی از سهام فروشگاه شهروند واگذار شود تا بتوانیم از ظرفیت و پتانسیل بخش خصوصی استفاده کنیم.