«سراسرنمای مقاومت» کار خود را آغاز می‌کند

  طاهره طرقی- معاون فرهنگی-اجتماعی شهردار تهران برنامه‌های گرامیداشت هفته خرمشهر را تشریح کرد. به گزارش خبرنگار مناقصه‌مزایده، حجت‌الاسلام امرودی در نشست خبری با خبرنگاران در باغ موزه دفاع مقدس با اشاره به اهمیت آزادسازی خرمشهر، این واقعه را بی‌نظیر توصیف کرد و گفت: شهرداری تهران هم همگام با سایر برنامه‌های در نظر گرفته شده […]

 

طاهره طرقی- معاون فرهنگی-اجتماعی شهردار تهران برنامه‌های گرامیداشت هفته خرمشهر را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار مناقصه‌مزایده، حجت‌الاسلام امرودی در نشست خبری با خبرنگاران در باغ موزه دفاع مقدس با اشاره به اهمیت آزادسازی خرمشهر، این واقعه را بی‌نظیر توصیف کرد و گفت: شهرداری تهران هم همگام با سایر برنامه‌های در نظر گرفته شده برای گرامیداشت مقاومت خرمشهر هفته خرمشهر و آبادان را برگزار می‌کند.

وی در این زمینه به سراسرنمای مقاومت یا «تماشاگه راز» که فعالیت آزمایشی آن در روز سوم خرداد آغاز می‌شود اشاره کرد و گفت: تماشاگه راز در واقع مکمل باغ موزه دفاع مقدس تهران است و در تمام ایام «هفته خرمشهر و آبادان» مردم می‌توانند از این سراسر نمای مقاومت استفاده کنند. البته شهرداری برنامه‌های گسترده‌ای در اراضی عباس‌آباد به همین مناسبت برگزار خواهد کرد.

امرودی ادامه داد: در راستای گرامیداشت مقاومت خرمشهر و آبادان شهرداری تهران ۵۰ درصد کل تبلیغات شهری را به موضوع خرمشهر و آبادان و دزفول اختصاص داده است. همچنین در روز سوم خرداد نشستی با فرماندهان و مسؤولان کشوری در باغ موزه دفاع مقدس برگزار خواهد شد. نشست با خانواده‌های شهدای آبادان و خرمشهر هم از دیگر برنامه‌های ما محسوب می‌شود.

به گفته وی برنامه‌ای هم با عنوان نشست با جوانان و بانوان خرمشهر، هنر مقاومت آبادان، نشست روحانیون و خرمشهر، برپایی نمایشگاه و… از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده برای گرامیداشت هفته خرمشهر و آبادان محسوب می‌شود. همچنین برگزاری نشست تخصصی برای سرمایه‌گذاران علاقه‌مند آبادانی خرمشهر و آبادان و حضور حدود ۲۰۰۰ مهمان از شهرهای آبادان و خرمشهر در تهران نیز جزو برنامه‌های ما در این راستا محسوب می‌شود.

در ادامه نشست مزاری رییس دبیرخانه کلان‌شهر‌ها و مراکز استان‌های کشور گفت: تهران مینیاتور اقوام ایرانی است بنابراین لازم است مردم تهران و نسل جوان با فرهنگ سایر مناطق ایران هم آشنا شوند.

وی اظهار کرد: با توجه به مشکلات شهرهای آبادان و خرمشهر امیدواریم سرمایه‌گذاری‌های لازم برای حل این مشکلات جذب شود و در نشستی قرار است خوزستانی‌های مقیم تهران راهکارهای خود را ارایه دهند.

 

مزاری گفت: سالانه نزدیک یک میلیون نفر برای بازدید از مناطق عملیاتی دفاع مقدس به خوزستان سفر می‌کنند و اگر هر یک از کاروان‌های راهیان نور به مدت دو ساعت در بازارهای آبادان و خرمشهر حضور داشته باشند و اقتصاد خرد منطقه را به حرکت درآورند مشکلات زیادی رفع خواهد شد.