دلار آمریکا مهم‌ترین عامل تعیین کننده بهای اونس

  تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که سرمایه‌گذاران بین‌المللی باید طی روزهای آینده توجه زیادی به نوسانات ارزش دلار آمریکا داشته باشند تا بتوانند روند مسیر قیمت طلا را شناسایی کنند. به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، قیمت جهانی طلا در هفته‌ای که گذشت با کاهش ۱٫۶ درصدی روبه‌رو شد که مهم‌ترین علت این […]

 

تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که سرمایه‌گذاران بین‌المللی باید طی روزهای آینده توجه زیادی به نوسانات ارزش دلار آمریکا داشته باشند تا بتوانند روند مسیر قیمت طلا را شناسایی کنند.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، قیمت جهانی طلا در هفته‌ای که گذشت با کاهش ۱٫۶ درصدی روبه‌رو شد که مهم‌ترین علت این مسأله تقویت مجدد ارزش دلار در برابر ارزهای معتبر بین‌المللی به خصوص یورو بوده است.

براساس این گزارش قیمت جهانی نقره نیز در هفته گذشته بیش از ۱٫۹ درصد کاهش داشته است. به نظر می‌رسد انتشار آمارهای مثبت مربوط به هزینه‌های مصرفی و افزایش خرده‌فروشی در آمریکا طی ماه آوریل تأثیر زیادی بر افزایش ارزش دلار داشته است.

تحلیلگران اقتصادی معتقدند که نوسانات ارزش دلار آمریکا و انتشار آمارهای مهم اقتصادی این کشور طی روزهای آینده تأثیر زیادی بر قیمت طلا خواهد داشت. متن مذاکرات نشست اخیر فدرال رزرو آمریکا قرار است به زودی منتشر شود و شاخص قیمت مصرف کننده نیز اعلام خواهد شد. اکثر کارشناسان اقتصادی بر این باورند که افزایش نرخ تورم به نفع ارزش دلار و به ضرر قیمت طلا خواهد بود.

تحلیلگران فارکس لایو بر این باورند که قیمت طلا در هفته جاری تحت تأثیر افزایش ارزش دلار آمریکا با کاهش بیش‌تری روبه‌رو خواهد شد.

تحلیلگران مؤسسه سرمایه‌گذاری‌ای جی نیز اعلام کردند که دلار آمریکا در کوتاه مدت عامل مهمی برای نوسانات قیمت طلا خواهد بود. البته به نظر می‌رسد ارزش دلار آمریکا طی ماه‌های آینده با کاهش همراه شود.

تحلیلگران این مؤسسه سرمایه‌گذاری افزودند: قیمت طلا باید سطح مقاومتی ۱۳۰۰ دلاری را بشکند تا اعتماد سرمایه‌گذاران بین‌المللی جلب شود. اگر طلا بتواند سطح مقاومتی ۱۳۰۰ دلاری را بشکند تقاضای سرمایه‌گذاری برای این فلز زرد افزایش خواهد یافت.