تحریم‌های اصلی علیه ایران باقی خواهد ماند

یک مقام وزارت خزانه‌داری آمریکا در جلسه استماعی که در مجلس نمایندگان این کشور برگزار شد، تأکید کرد که به استثنای تحریم‌های هسته‌ای، تحریم‌های اصلی علیه ایران همچنان باقی خواهد ماند. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جان اسمیت، رییس دفتر کنترل دارایی‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا (OFAC)، گفت: با وجود برداشته شدن تحریم‌های […]

یک مقام وزارت خزانه‌داری آمریکا در جلسه استماعی که در مجلس نمایندگان این کشور برگزار شد، تأکید کرد که به استثنای تحریم‌های هسته‌ای، تحریم‌های اصلی علیه ایران همچنان باقی خواهد ماند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جان اسمیت، رییس دفتر کنترل دارایی‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا (OFAC)، گفت: با وجود برداشته شدن تحریم‌های مرتبط با برنامه هسته‌ای ایران پس از تأیید همراستا بودن اقدامات ایران با برجام اما تحریم‌های اصلی (اولیه) آمریکا علیه ایران همچنان ادامه خواهد داشت.

اسمیت ادامه داد: OFAC بر اجرای یک رژیم تحریم گسترده که هدف آن اقدامات خرابکارانه ایران در منطقه است ادامه خواهد داد و تحریم‌های اصلی آمریکا علیه ایران همچنان به قوت خود باقی‌ است.

 

وی اظهار کرد: در روز اجرایی شدن توافق و برداشته شدن نام ۴۰۰ فرد و شرکت ایرانی از لیست تحریم‌ها بلافاصله ۲۰۰ نام از این افراد و شرکت‌های ایرانی به لیست جدید تحریم‌های OFAC در راستای قانون آمریکا اضافه شدند.