حکم انتصاب رییس کل بیمه مرکزی و سرپرست بانک ملی صادر شد

    وزیر امور اقتصادی و دارایی طی احکام جداگانه‌ای، رییس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سرپرست بانک ملی ایران را منصوب کرد. به گزارش ایسنا، عصر روز بیست و هفتم اردیبهشت ماه، هیأت دولت با پیشنهاد ریاست عبدالناصر همتی بر بیمه‌ مرکزی ایران و سرپرستی محمدرضا حسین‌زاده بر سرپرستی بانک ملی ایران […]

 

 

وزیر امور اقتصادی و دارایی طی احکام جداگانه‌ای، رییس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سرپرست بانک ملی ایران را منصوب کرد.

به گزارش ایسنا، عصر روز بیست و هفتم اردیبهشت ماه، هیأت دولت با پیشنهاد ریاست عبدالناصر همتی بر بیمه‌ مرکزی ایران و سرپرستی محمدرضا حسین‌زاده بر سرپرستی بانک ملی ایران که از سوی علی طیب‌نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی مطرح شده بود موافقت کرد.

وزیر اقتصاد نیز در احکام جداگانه‌ای عبدالناصر همتی را به استناد مصوبه هیأت وزیران به سمت رییس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و محمدرضا حسین‌زاده را به سمت سرپرست بانک ملی ایران منصوب کرد.

به گزارش ایسنا، عبدالناصر همتی، پیش از این مدیرعامل بانک ملی ایران و رییس شورای هماهنگی بانک‌ها بود وی در کارنامه‌ خود سال‌ها ریاست بر مسند ریاست کل بیمه‌ مرکزی را هم دارد. همچنانکه از سال ۱۳۷۳ تا ۱۳۸۵ در ۳دوره به عنوان رییس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و رییس شورای عالی بیمه حضور داشت.

محمدرضا حسین‌زاده نیز که اکنون به سرپرستی بانک ملی ایران منصوب شده، از سال ۱۳۸۶ در هیأت مدیره‌ بانک ملی حضور داشته است.

 

وی همچنین پیش از حضور در هیأت مدیره‌ بانک ملی رییس اداره سازمان و روش‌های این بانک بوده است و ریاست بر اداره امور شعب بانک ملی در استان‌های اردبیل و گیلان، دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های این دو استان و دبیر کمیسیون فنی سازمان و روش‌های بانک‌های کشور را نیز در کارنامه خود دارد.