معاملات آتی قیر در بورس کالا، بازاری جذاب خواهد شد

  مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران به تازگی در کنفرانس بین‌المللی قیر مؤسسه آرگوس از راه‌اندازی معاملات آتی قیر در بورس کالا خبر داد که پیش‌بینی می‌شود قیر، گزینه بسیار مناسبی برای بازار آتی باشد و حتی می‌تواند از معاملات آتی سکه نیز جذاب تر شود. به گزارش سنا، مدرس دانشگاه علامه طباطبایی و مشاور […]

 

مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران به تازگی در کنفرانس بین‌المللی قیر مؤسسه آرگوس از راه‌اندازی معاملات آتی قیر در بورس کالا خبر داد که پیش‌بینی می‌شود قیر، گزینه بسیار مناسبی برای بازار آتی باشد و حتی می‌تواند از معاملات آتی سکه نیز جذاب تر شود.

به گزارش سنا، مدرس دانشگاه علامه طباطبایی و مشاور بورس کالا و انرژی کارگزاری بانک مسکن با بیان مطلب فوق گفت: قیر کالای خوبی برای معاملات آتی است و از این رو راه‌اندازی این بازار در دستور کار بورس کالای ایران قرار گرفته است.

 میثم باقری کوپایی افزود: با توجه به این‌که قیمت قیر ایران در نشریاتی نظیر آرگوس درج می‌شود، نتیجه می‌گیریم که ایران در قیمت‌گذاری این کالا تأثیر‌گذار است، به همین دلیل این کالا می‌تواند گزینه ایده‌آلی برای معاملات آتی باشد.

به گفته باقری، پیش‌بینی می‌شود معاملات آتی قیر از معاملات آتی سکه نیز برای معامله گران جذاب‌تر شود؛ چرا که تحلیلگرهای بسیار ماهری در بحث مواد خام در بازار فرآورده‌های نفتی مشغول به فعالیت هستند و از این رو می‌توان با اطمینان گفت که راه‌اندازی معاملات آتی قیر برای بسیار از بازیگران و فعالان بازار سهام و فرآورده‌های نفتی جذاب خواهد بود.

 

این کارشناس بازار سرمایه در پایان تأکید کرد: با راه‌اندازی معاملات آتی قیر در بورس کالا، فعالان این حوزه می‌توانند علاوه بر پوشش ریسک نوسانات قیمت این محصول، از این بازار سود کسب کنند و از این رو احتمالاً با حجم بالایی از معامله‌گران در این حوزه و در آینده‌ای نزدیک روبه رو خواهیم شد.