تلاش مایکروسافت برای تحمیل ویندوز ۱۰ به ‌کاربران!

  مایکروسافت در روزهای اخیر تلاش کرده به شیوه جدیدی کاربران ویندوزهای قدیمی تر را به مهاجرت به ویندوز ۱۰ مجبور کند و پیام‌هایی دال بر تعیین یک ضرب‌الاجل را برای آنان به نمایش گذارده است. به گزارش فارس، ظاهراً برای مایکروسافت مهم نیست که آیا کاربران تمایلی به خداحافظی با ویندوزهای ۷ یا ۸٫۱ […]

 

مایکروسافت در روزهای اخیر تلاش کرده به شیوه جدیدی کاربران ویندوزهای قدیمی تر را به مهاجرت به ویندوز ۱۰ مجبور کند و پیام‌هایی دال بر تعیین یک ضرب‌الاجل را برای آنان به نمایش گذارده است.

به گزارش فارس، ظاهراً برای مایکروسافت مهم نیست که آیا کاربران تمایلی به خداحافظی با ویندوزهای ۷ یا ۸٫۱ دارند یا خیر و قصد دارد به هر نحو ممکن میلیون‌ها نفر را مجبور به استفاده از ویندوز ۱۰ کند.

در ماه‌های اخیر بار‌ها و بار‌ها پیامی دال بر دریافت ویندوز ۱۰ یا Get Window 10 در پنجره کوچکی در سمت چپ نمایشگر برای کاربران ویندوز به نمایش گذارده شده است. حالا به جای ترغیب کاربران به نصب ویندوز ۱۰، مایکروسافت به‌طور خودکار تاریخ و ساعتی را برای به روز کردن رایانه‌های شخصی و مهاجرت به ویندوز ۱۰ اعلام کرده است.

اگر کاربران نخواهند به روز به ویندوز ۱۰ مهاجرت کنند باید به‌طور دستی بر روی لینک موجود در پیام کلیک کنند و برای برنامه‌ریزی مجدد این روند یا کنسل کردن کلی آن تصمیم بگیرند.

بنابراین با کلیک کردن بر روی این پیام جدید کاربران به جای خلاص شدن از دست آن برای مهاجرت ناخواسته به ویندوز ۱۰ برنامه‌ریزی کرده و بدون آنکه لزوما با این کار موافق باشند شاهد نصب ویندوز جدید خواهند بود.

 

یکی از سخنگویان مایکروسافت مدعی است این تغییر بر مبنای بازخوردهای دریافتی صورت گرفته و کاربران می‌توانند در صورت تمایل برنامه‌ریزی صورت گرفته را تغییر دهند. بسیاری از کاربران ویندوزهای قدیمی به علت قابلیت‌های جدید ویندوز ۱۰ که جمع‌آوری حجم زیادی از اطلاعات شخصی را از کاربران در زمان وبگردی و… توسط مایکروسافت ممکن می‌کند، تمایلی به مهاجرت به این ویندوز ندارند. ویندوز ۱۰ تا به حال بر روی بیش از ۳۰۰ میلیون دستگاه در سراسر جهان نصب شده است.