گردش مالی صنعت خودرو در جهان سالانه ۳۰۰۰ میلیارد دلار است

  رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از وجود ۱۵۰ هزار کامیون و ۵۰ هزار کشنده فرسوده بالای ۲۵ سال در کشور خبر داد. به گزارش ایسنا، رضا رحمانی در مراسم آغاز به‌کار خط مونتاژ موتور وانت آریسان در شرکت ایدم تبریز، گفت: صنعت خودرو از جمله صنایعی است که به گفته کارشناسان، […]

 

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از وجود ۱۵۰ هزار کامیون و ۵۰ هزار کشنده فرسوده بالای ۲۵ سال در کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، رضا رحمانی در مراسم آغاز به‌کار خط مونتاژ موتور وانت آریسان در شرکت ایدم تبریز، گفت: صنعت خودرو از جمله صنایعی است که به گفته کارشناسان، حاکی از رشد و پیشرفت کشور‌‌‌‌ها می‌باشد.

وی افزود: گردش مالی این صنعت مهم، سالانه بیش از ۳۰۰۰ میلیارد دلار است.

وی با تأکید بر لزوم توسعه فن‌آوری‌های مربوط به صنعت خودرو و ضرورت توجه مسؤولان مربوطه به این امر اظهار کرد: صنعت خودروسازی، بیش از ۶۰ رشته معدنی و صنعتی را به هم پیوند داده و سازمان‌هایی همچون سازمان ناسا نیز بر اهمیت این صنعت، واقف هستند. پس به جرأت می‌توان گفت این صنعت، پایه صنعت هوا و فضا نیز محسوب می‌شود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که ۱۵۰ هزار کامیون و ۵۰ هزار کشنده فرسوده در کشور وجود دارد، ادامه داد: اکثر این خودرو‌‌‌‌ها بیش‌تر از ۲۵ سال عمر دارند که جا دارد شرکت‌های خودروساری نسبت به نوسازی خودرو‌‌‌‌ها برنامه‌ریزی کنند.

به گفته رحمانی، جمهوری اسلامی ایران تنها کشور تولید کننده خودروهای با کیفیت در منطقه است و می‌تواند در تأمین نیاز بازار ۳۰۰ میلیونی منطقه، نقش مهمی ایفا کند.

 

وی گفت: محصولات تولیدی دو شرکت ایدم و چرخشگر می‌تواند نیازهای خودروسازان داخلی را تأمین کند؛ به همین دلیل نیازی نیست که با وجود محصولات با کیفیت این دو شرکت، شرکت‌های خودروساز از خارج، نسبت به واردات قطعات خودرو اقدام کنند.