شهردار تهران:دیگر بزرگراهی نیست که در تهران بسازیم

  به گفته شهردار تهران در شهر تهران دیگر بزرگراهی نیست که بسازیم مگر این‌که طراحی جدیدی داشته باشیم و باید از این پس در بستر فعالیت‌های اجتماعی قدم ‌برداریم. به گزارش فارس، محمد باقر قالیباف در اختتامیه دومین جشنواره رسانه‌های شهری ضمن تبریک روز ارتباطات و روابط عمومی گفت: بر کسی پوشیده نیست که […]

 

به گفته شهردار تهران در شهر تهران دیگر بزرگراهی نیست که بسازیم مگر این‌که طراحی جدیدی داشته باشیم و باید از این پس در بستر فعالیت‌های اجتماعی قدم ‌برداریم.

به گزارش فارس، محمد باقر قالیباف در اختتامیه دومین جشنواره رسانه‌های شهری ضمن تبریک روز ارتباطات و روابط عمومی گفت: بر کسی پوشیده نیست که امروز رسانه‌ها نقش بسیار مهمی در هدایت افکار عمومی دارند.

به گفته قالیباف اگر نگوییم که نقش رسانه‌ها در هدایت افکار عمومی بی‌نظیر است حتماً کم‌نظیر است.

شهردار تهران به جلسه‌ای که با حضور مسؤولان رسانه‌ها برگزار شده بود اشاره کرد و گفت: ‌در آن جلسه عرض کردم که نقش رسانه‌ها در ساماندهی و جهت‌دهی افکار عمومی بسیار مهم است و رسانه‌ها می‌توانند مردم را نسبت به آینده‌شان حساس‌تر کنند و همچنین یک جهت‌دهی به افکار عمومی داده و آن‌ها را نسبت به حق و حقوقشان آگاه کنند.

به گفته شهردار تهران در شهر تهران دیگر بزرگراهی نیست که بسازیم مگر این‌که طراحی جدیدی داشته باشیم و باید از این پس در بستر فعالیت‌های اجتماعی قدم‌برداریم.

وی افزود: باید آموزش را پیشه کنیم و بدون حضور اصحاب رسانه این کار امکان‌پذیر نیست.

وی با اشاره به این‌که در فعالیت‌های خدماتی و عمرانی از این پس نیازمند دقت و ظرافت بیش‌تری هستیم گفت: کار‌ها کوچک و مینیاتوری هستند.

قالیباف ادامه داد: ‌دیگر نباید سر به هوا حرکت کنیم بلکه باید نگاهمان به زمین باشد تا مقابل پای خود را ببینیم تا بتوانیم راه مردم را به بهترین شکل ممکن هموار کنیم.

وی به سال‌های ابتدایی کارش در شهرداری اشاره کرد و گفت: ‌در آن روز‌ها زباله‌ها در خانه مردم جمع می‌شد و با یک بارش باران بیش از ۱۸۰۰ نقطه آبگرفتگی ایجاد می‌شد اما امروز در باران‌های شدید هم دیگر شاهد آبگرفتگی نیستیم.

قالیباف در خصوص برنامه‌های شهرداری برای آینده گفت: ‌امروز در حوزه زیرساخت‌های شهر تمامی اهداف تا سال ۱۴۰۴ را تا پایان سال ۱۳۹۶ به صورت کامل تکمیل می‌کنیم.

شهردار تهران در خصوص اهمیت نقش رسانه گفت: ‌بدون حضور رسانه‌ها هیچ کاری در شهر امکان‌پذیر نیست، چرا که این اقدام نه با پول و مدیریت انجام می‌شود بلکه این رسانه‌ها هستند که می‌توانند احساس مسؤولیت را در جامعه ایجاد کنند تا شهر به آبادانی لازم برسد.

شهردار تهران در بخش دیگر سخنانش با بیان این‌که عمدتاً شهر تهران مردسالار است، گفت: باید فکری کنیم که خانم‌‌ها و فرزندان آن‌ها نیز به راحتی در شهر زندگی کنند هر چند که اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته اما به نقطه مطلوب نرسیده است.

به گفته قالیباف مجموعه امکاناتی که در سطح شهر فراهم شده بیش از اندازه به آقایان توجه شده و به خانم‌‌ها عنایت زیادی نشده است.

 

وی در ادامه گفت: در حرکت‌های اجتماعی بر این باورم که باید زنان پرچمدار موضوعات اجتماعی باشند و آن‌ها باید در این زمینه پرچمداری کنند و ما هم باید به این حوزه بیش‌تر کمک کنیم.