هشدار درمورد مصرف قرص‌های غضروف‌ساز و ضد آرتروز

  انجمن جراحی‌ زانو ضمن هشدار در ارتباط با مصرف قرص‌های غضروف‌ساز، ضد آرتروز و پوکی استخوان که توسط شبکه‌های ماهواره‌ای تبلیغ می‌شود، گفت: بسیاری از این دارو‌ها مشکل بیمار را رفع نکرده و تنها سبب زیان اقتصادی آن می‌شود. به گزارش مناقصه‌مزایده، محمد رازی، با اشاره به برگزاری چهارمین کنگره بین‌المللی جراحی زانو، آرتروسکوپی […]

 

انجمن جراحی‌ زانو ضمن هشدار در ارتباط با مصرف قرص‌های غضروف‌ساز، ضد آرتروز و پوکی استخوان که توسط شبکه‌های ماهواره‌ای تبلیغ می‌شود، گفت: بسیاری از این دارو‌ها مشکل بیمار را رفع نکرده و تنها سبب زیان اقتصادی آن می‌شود.

به گزارش مناقصه‌مزایده، محمد رازی، با اشاره به برگزاری چهارمین کنگره بین‌المللی جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی، اظهار داشت: براساس مصوبه‌ای که توسط کشور آمریکا پس از برجام انجام گرفت در صورتی که افراد به کشور ما سفر کنند در ورود آن‌ها به کشورهای مهم اختلال ایجاد می‌شود.

وی افزود: بر همین اساس، بسیاری از اساتید و شخصیت‌های بین‌‌المللی از جمله رییس انجمن بین‌المللی جراحی زانو علی‌رغم تمایل برای شرکت در این کنگره موفق به حضور نشد ولی با این وجود از کشورهای اروپایی و آمریکا و بسیاری از کشورهای همسایه جهت شرکت در کنگره مهمانان زیادی حضور یافتند.

رییس انجمن جراحی‌ زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌‌های ورزشی با بیان این‌که تمامی مباحث علمی و یافته‌های جدید در ارتباط با جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی امروز در این کنگره مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت، گفت: انحراف مفصل زانو و تعویض آن از جمله مسایل مهمی بود که مدعوین از سخنرانی صاحب‌نظران در این زمینه بهره‌مند شدند.

رازی در ادامه به عدم مدیریت خرج پول در حوزه بهداشت اشاره کرد و گفت: متأسفانه انواع مکمل‌‌ها در بازار کشور همچون نقل و نبات وجود دارد و بخشی از افراد جامعه همچون کارمندان بازنشسته قسمتی از حقوق و درآمد خود را صرف هزینه خرید این مکمل‌‌ها جهت درمان آرتروز و دردهای مفصلی می‌کنند.

 

وی تصریح کرد: این در حالی است که بسیاری از داروهای حیاتی ممکن بوده دسترسی به آن اندک باشد و علی‌رغم گران بودن برخی از مکمل‌‌ها مردم به دلیل این‌که تصور می‌کنند اگر این مواد را مصرف کنند مشکل غضروف یا آرتروز آن‌ها برطرف خواهد شد نسبت به خرید آن اقدام می‌کنند.