۳ برابر ایران در عراق پول می‌گیرم

    یکی از بازیکنان ترانسفر شده فوتبال بانوان از شرایط لیگ عراق رضایت کامل دارد. زهرا قنبری در گفت‌وگو با «ورزش سه»، درباره حضورش در لیگ عراق، شرایط این لیگ و برخی مسایل دیگر صحبت‌هایی را انجام داد که ماحصل آن در ادامه می‌خوانید: از بازی کردن در عراق راضی هستم من از چند […]

 

 

یکی از بازیکنان ترانسفر شده فوتبال بانوان از شرایط لیگ عراق رضایت کامل دارد.

زهرا قنبری در گفت‌وگو با «ورزش سه»، درباره حضورش در لیگ عراق، شرایط این لیگ و برخی مسایل دیگر صحبت‌هایی را انجام داد که ماحصل آن در ادامه می‌خوانید:

از بازی کردن در عراق راضی هستم

من از چند ماه قبل پیشنهادهایی را از تیم‌های عراقی دریافت کرده بودم اما پاسخ مثبتی به آن‌ها ندادم. با این حال وقتی تحقیق کردم و دیدم لیگ عراق شرایط خیلی خوبی دارد، این پیشنهاد را قبول کردم. بعد از من نفرات دیگر هم به لیگ عراق آمدند و خوشبختانه همه ما از بازی کردن در این لیگ راضی هستیم.

۳ برابر ایران پول می‌گیرم

عراقی‌ها سرمایه‌گذاری خیلی خوبی روی فوتبال انجام داده‌اند. آن‌ها یکسالی است ارزش زیادی برای فوتبالشان چه در سطح مردان و چه در سطح زنان قائل شده‌اند. برنامه‌ریزی بلند مدتی کرده‌اند و در مسیر پیشرفت قرار گرفته‌اند. در عراق سال اولی است که لیگ برتر بانوان تشکیل شده است اما واقعاً از همه نظر از لیگ ایران شرایط برای ما بهتر است. مهم‌تر از هر چیزی برنامه‌ریزی است که آن‌ها انجام داده‌اند. شرایط مالی ما در لیگ عراق ۳ برابر تیم‌های ایرانی است و امیدوارم این روند ادامه داشته باشد.

فوتبال بانوان ایران پتانسیل بالایی دارد

من شرایط لیگ عراق را که می‌بینم، به حال فوتبال ایران افسوس می‌خورم. این‌ها در سال اول سرمایه‌گذاری‌شان اینقدر خوب کار می‌کنند اما لیگ ما که سال‌ها از تأسیس آن می‌گذرد، هنوز به هنوز است شرایط مساعدی ندارد. البته در لیگ ایران ۳، ۴ سال است بعضی تیم‌ها شرایط مالی خوبی دارند اما این شرایط برای همه بازیکنان نیست. امیدوارم ایران هم بتواند مثل عراق به سطح خوبی از فوتبال بانوان برسد. ما باید برنامه‌ریزی بلندمدتی داشته باشیم. فوتبال بانوان ایران پتانسیل برابری با تیم‌های بزرگ آسیا را دارد اما باید حمایت و سرمایه‌گذاری مناسب انجام شود.

مشکل حجاب نداریم

اینجا مشکل حجاب نداریم. در عراق حجاب یک مسأله آزاد است و هر کسی که بخواهد می‌تواند با حجاب کامل بازی کند. ما نیز شرایطمان این طور است. جالب است بدانید در تیم کرکوک یک بازیکن عراقی هم حضور دارد که با لباس محجبه بازی می‌کند و خیلی‌ها هم حجاب را رعایت نمی‌کنند.

جزو ۴ تیم برتر هستیم

من چند بازی برای تیم کرکوک عراق انجام داده‌ام اما مسابقات فعلاً تعطیل شده است. دلیلش هم ماه مبارک رمضان است. عراقی‌ها بسیار معتقد هستند و به همین خاطر قصد ندارند هیچ مسابقاتی در ماه رمضان برگزار شود. تیم ما اکنون جزو ۴ تیم برتر عراق است و قرار است مسابقات نهایی‌مان بعد از این ماه مبارک انجام شود.

سطح کیفی بازی‌ها پایین نیست

سطح فنی فوتبال عراق به هیچ عنوان پایین نیست. طبیعی است که چون تازه کارشان را شروع کرده‌اند، خیلی در شرایط ایده‌آلی قرار ندارند اما با جذب بازیکنان از کشورهای دیگر و استعدادیابی شرایطشان مطلوب می‌شود. سطح کیفی بازی‌ها بد نیست اما به هر حال از ایران پایین‌تر است.

می خواهم به اروپا بروم

 

مثل هر بازیکن دیگری آرزویم این است که در فوتبال اروپا بازی کنم. نمی‌دانم تا چه حد می‌توانم به این آرزو دست پیدا کنم، اما تلاشم را انجام می‌دهم. قهرمان لیگ عراق در جام باشگاه‌های آسیا بازی می‌کند و می‌توانم خودم را در این صورت نشان دهم. امیدوارم به هدفم برسم.