بیگلری:رونق تولید جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی را می‌طلبد

  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با تأکید بر ضرورت جذب سرمایه‌گذار داخلی وخارجی برای بهبود شرایط اقتصادی کشور، گفت: کلید رشد اقتصادی در شرایط فعلی تکیه بر اقتصاد مقاومتی و جذب سرمایه‌گذار جهت رشد تولید و صنعت است. به گزارش خانه ملت، محسن بیگلری با اشاره به اظهارات اخیر دولت مبنی بر ضرورت […]

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با تأکید بر ضرورت جذب سرمایه‌گذار داخلی وخارجی برای بهبود شرایط اقتصادی کشور، گفت: کلید رشد اقتصادی در شرایط فعلی تکیه بر اقتصاد مقاومتی و جذب سرمایه‌گذار جهت رشد تولید و صنعت است.

به گزارش خانه ملت، محسن بیگلری با اشاره به اظهارات اخیر دولت مبنی بر ضرورت تحقق رشد ۸ درصدی در اقتصاد کشور، گفت: مؤلفه تحقق این مهم جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی جهت رونق تولید و صنعت در کشور است.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، با بیان این‌که جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی نیازمند فراهم‌سازی امنیت اقتصادی در داخل کشور است، تصریح کرد: سرمایه‌گذار باید از بازگشت سرمایه خود اطمینان حاصل کند که ایجاد این اطمینان برای افراد از سوی دولت باید صورت بگیرد.

وی با تأکید بر این‌که توافق هسته‌ای و گشایش دروازه‌های بین‌المللی به روی اقتصاد ما، نقش ایران را در اقتصاد جهان پررنگ تر خواهد کرد، افزود: تقویت زیرساخت‌های اقتصادی مؤلفه مهمی است که برای رشد اقتصادی باید مدنظر مسؤولان قرار بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان این‌که حضور فعالان اقتصادی و کارآفرینان کشور در فضای اقتصادی کشور برای رونق تولید و صنعت ضروری است، تأکید کرد: در حال حاضر بسیاری از سرمایه‌گذاران ایرانی در کشورهای منطقه اقدام به سرمایه‌گذاری می‌کنند که در صورت کسب اطمینان از سرمایه‌گذاری در کشور به‌طور حتم منابع هنگفت به جای سرازیر شدن در خارج از کشور به رونق ایران اسلامی خواهد انجامید.

ایجاد امنیت سرمایه‌گذاری در کشور کلید توسعه پایدار اقتصادی

بیگلری ایجاد امنیت سرمایه‌گذاری در کشور را کلید توسعه پایدار اقتصادی خواند و تصریح کرد: پس از اجرای برجام و در شرایط پساتحریم شرایط کشور از حیث اقتصادی نیازمند توجه بیش‌تر است تا به این ترتیب وادادگی اقتصادی با واردات بیش از حد رخ ندهد.

وی ادامه داد: رشد اقتصادی بدون جذب سرمایه‌های کلان داخلی و خارجی ممکن نخواهد بود، از این رو باید جذب سرمایه‌های کلان در راستای تحقق اقتصادی پویا و مقاوم در دستور کار قرار بگیرد.

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: جبران عقب‌ماندگی و دستیابی به توسعه پایدار، نیازمند سرمایه‌گذاری برای بهره جویی از مزیت‌های نسبی و توانایی‌های بالقوه اقتصادی است.