خبرهای جدید ترکان برای منطقه آزاد اروند

  فنس‌کشی حوالی آبادان و خرمشهر و الحاق این زمین‌ها به منطقه آزاد اروند خبری بود که مدتی پیش اعلام شد و در این باره دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از تکمیل فنس‌کشی‌‌ها و استقرار گمرک در خروجی‌های این منطقه خبر داد. به گزارش ایسنا اکبر ترکان با بیان این که خرمشهر […]

 

فنس‌کشی حوالی آبادان و خرمشهر و الحاق این زمین‌ها به منطقه آزاد اروند خبری بود که مدتی پیش اعلام شد و در این باره دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از تکمیل فنس‌کشی‌‌ها و استقرار گمرک در خروجی‌های این منطقه خبر داد.

به گزارش ایسنا اکبر ترکان با بیان این که خرمشهر و آبادان به مناطق آزاد تبدیل می‌شوند، گفت: مسؤولان منطقه آزاد اروند، در مرزهای مصوب هیأت وزیران فنس‌کشی را اجرا کرده‌اند که با استقرار گمرک، رسماً جزو مناطق آزاد خواهند بود.

وی درباره استقرار گمرک در این مناطق افزود: در محورهای ارتباطی به خارج از منطقه اروند که شامل محورهای آبادان- اهواز، خرمشهر- اهواز و خرمشهر – بندر امام (ره) هستند، باید گمرک براساس فنس‌کشی‌های انجام شده در این محور‌ها مستقر کرد و طبق مذاکره با رییس گمرک کشور، آن‌ها مخالفتی ندارند که در این صورت، داخل این منطقه که کل آبادان و خرمشهر را با وسعت ۳۴ هزار هکتاری شامل می‌شود، قوانین و مقررات مناطق آزاد حاکم خواهد شد.

صدور مجوز تردد خودروهای مناطق آزاد در خارج از محدوده، تخلف است

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی درباره خودرو‌هایی که با پلاک مناطق آزاد اروند با مجوز استانداری خوزستان در خارج از محدوده تردد می‌کردند، تصریح کرد: رفت و آمد خودرو‌ها به خارج از منطقه آزاد خلاف قوانین و مقررات بوده است و از نظر ما هنوز هم این یک تخلف محسوب می‌شود.

 

وی ادامه داد: به هر حال ما خارج از فنس‌های منطقه آزاد توان اعمال مدیریت نداریم و امیدوار هستیم که در همان جایی که مرجع این تصمیم‌گیری غیرقانونی بوده است، با در نظر گرفتن این که تردد این خودرو‌ها با پلاک مناطق آزاد در خارج از محدوده برای آن منطقه ایجاد بد نامی خواهد کرد و شایبه سوءاستفاده در این مورد به وجود می‌آورد، به قانون برگردند.