دریافت کد رهگیری املاک، لغو شد

  رییس دیوان عدالت اداری گفت: لزوم دریافت کد رهگیری برای مشاورین املاک از سوی دیوان عدالت اداری ابطال شده و رأی صادره لازم‌الاجراست. به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدجعفر منتظری در گفت‌وگو با «میزان»، از ابطال مصوبه دریافت کد رهگیری خبر داد و گفت: در پی ابطال بندهای ۵ و ۶ مصوبه کد رهگیری سازمان […]

 

رییس دیوان عدالت اداری گفت: لزوم دریافت کد رهگیری برای مشاورین املاک از سوی دیوان عدالت اداری ابطال شده و رأی صادره لازم‌الاجراست.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدجعفر منتظری در گفت‌وگو با «میزان»، از ابطال مصوبه دریافت کد رهگیری خبر داد و گفت: در پی ابطال بندهای ۵ و ۶ مصوبه کد رهگیری سازمان امور مالیاتی از سوی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری، لزوم دریافت این کد برای مشاورین املاک برداشته شد.

وی تصریح کرد: این مصوبه از سوی دیوان عدالت اداری باطل شده و رأی صادره برای همه لازم‌الاجراست.

رییس دیوان عدالت اداری خاطرنشان کرد: این رأی به زودی در روزنامه رسمی کشور چاپ می‌شود.

بر اساس این گزارش، حسام عقبایی رییس اتحادیه صنف مشاوران املاک کشور با تکذیب خبر حذف کد رهگیری قراردادهای املاک گفته بود: کد رهگیری حذف نشده و ضرورت دریافت آن مصوبه هیأت وزیران است.

 

محمدرضا دشتی اردکانی، رییس کانون سردفتران و دفتریاران در پی ابطال بندهای ۵ و ۶ مصوبه کد رهگیری سازمان امور مالیاتی از سوی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری، اظهار کرد: شهروندان دیگر برای نقل و انتقال مسکن نیازی به اخذ کد رهگیری از مشاورین املاک ندارند.