رییس فدرال رزرو سانفرانسیسکو خبر داد:امسال ۲ تا ۳ بار نرخ بهره افزایش خواهد داشت

  رییس فدرال رزرو سانفرانسیسکو در اظهارات مهمی پیش‌بینی کرد که فدرال رزرو آمریکا تا پایان امسال ۲ تا ۳ بار نرخ بهره را افزایش خواهد داد. به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، جان ویلیامز رییس فدرال رزرو سانفرانسیسکو تأکید کرد: با توجه به چشم‌اندازهای مثبتی که نسبت به اقتصاد آمریکا وجود دارد، فدرال […]

 

رییس فدرال رزرو سانفرانسیسکو در اظهارات مهمی پیش‌بینی کرد که فدرال رزرو آمریکا تا پایان امسال ۲ تا ۳ بار نرخ بهره را افزایش خواهد داد.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، جان ویلیامز رییس فدرال رزرو سانفرانسیسکو تأکید کرد: با توجه به چشم‌اندازهای مثبتی که نسبت به اقتصاد آمریکا وجود دارد، فدرال رزرو در نشست‌های آینده نسبت به افزایش نرخ بهره تصمیم‌گیری خواهد کرد.

براساس این گزارش وی در ادامه تصریح کرد: به نظر من شرایط اقتصادی آمریکا شبیه زمانی است که فدرال رزرو در نشست دسامبر تصمیم گرفت تا برای نخستین بار در ۱۰ سال گذشته نرخ بهره را افزایش دهد. ما باید در شرایط کنونی تصمیم نهایی را در خصوص وضعیت نرخ بهره آمریکا اتخاذ کنیم. آیا می‌خواهیم باز هم منتظر بمانیم یا همین الان اقدام کنیم؟

وی گفت: به نظر من فدرال رزرو آمریکا امسال دو تا ۳ بار نرخ بهره را افزایش خواهد داد.

فدرال رزرو آمریکا در نشست دسامبر برای نخستین بار در ده سال گذشته نرخ بهره را افزایش داده است. گمانه‌زنی‌های زیادی در خصوص وضعیت نرخ بهره فدرال رزرو تا پایان امسال مطرح شده است. تعیین نرخ بهره آمریکا می‌تواند تأثیر زیادی بر نوسانات ارزش دلار و قیمت طلا داشته باشد.

فدرال رزرو آمریکا از ابتدای امسال تاکنون تحت تأثیر نگرانی‌های مربوط به اوضاع اقتصادی چین و اروپا نرخ بهره را افزایش نداده است.

ویلیامز افزود: من هنوز به این جمع‌بندی نرسیده‌ام که بهترین زمان برای افزایش نرخ بهره آمریکا در نشست ژوئن، جولای یا سپتامبر فدرال رزرو خواهد بود.

نشست آتی فدرال رزرو آمریکا قرار است ۱۴ و ۱۵ جولای برگزار شود. وی اظهار داشت: بازار کار آمریکا فعلاً نزدیک به شرایط اشتغال کامل قرار دارد. فدرال رزرو قصد دارد به نرخ تورم دو درصدی دست یابد. به نظر من وضعیت اقتصادی کنونی آمریکا برای افزایش نرخ بهره تا پایان امسال مساعد است.

ویلیامز تأکید کرد: تأخیر در افزایش نرخ بهره موانع زیادی را برای اقدام در این زمینه طی سال ۲۰۱۷ میلادی به وجود خواهد آورد.

البته برخی از تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که شرایط اقتصاد جهانی به فدرال رزرو آمریکا اجازه نخواهد داد تا نرخ بهره را تا نشست دسامبر افزایش دهد.

به اعتقاد تحلیلگران بازار طلا، نوسانات ارزش دلار و گمانه‌زنی‌های مربوط به نرخ بهره آمریکا بیش‌ترین تأثیر را در روند قیمت طلا تا پایان امسال خواهد داشت.