ارزش صادرات فرش ماشینی کشور تا پایان سال به ۴۰۰ میلیون دلار می‌رسد

  قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، ابراز امیدواری کرد تا پایان سال جاری ارزش صادرات فرش ماشینی کشورمان به ۴۰۰ میلیون دلار برسد. به گزارش ایرنا، مجتبی خسروتاج در حاشیه افتتاح ۵ طرح صنعتی کرمانشاه در خصوص صادرات صورت گرفته فرش ماشینی کشور گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه ارزش […]

 

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، ابراز امیدواری کرد تا پایان سال جاری ارزش صادرات فرش ماشینی کشورمان به ۴۰۰ میلیون دلار برسد.

به گزارش ایرنا، مجتبی خسروتاج در حاشیه افتتاح ۵ طرح صنعتی کرمانشاه در خصوص صادرات صورت گرفته فرش ماشینی کشور گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه ارزش صادرات این محصول بیش از ۳۰۰ میلیون دلار بوده است.

وی ادامه داد: در حالی طی ۹ ماه گذشته بالغ بر ۳۰۰ میلیون دلار صادرات فرش ماشینی داشتیم که این رقم در سال گذشته به ۳۳۰ میلیون دلار رسیده بود.

تاج خسرو با بیان این‌که صنعت فرش ماشینی ایران با صنعت فرش دستباف از لحاظ صادرات برابری می‌کند، یادآور شد: بازارهای داخلی کشور تقریباً اشباع شده و باید نگاه ما به فرش‌های ماشینی نگاهی صادراتی باشد.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه به نرخ بالای سود بانکی اشاره و با بیان این‌که بسیاری از واحدهای تولیدی از این موضوع ناراضی هستند، ابراز امیدواری کرد تا فضای جدید ایجاد شده و رفع تحریم‌ها، شاهد کاهش این نرخ باشیم.

وی همچنین استفاده از ظرفیت بخش خصوصی را در پیشبرد امور اقتصادی بسیار مؤثر ارزیابی کرد و گفت: با کمک گرفتن از منابع مالی این بخش صنایع ما رونق گرفته و می‌توانند با حداکثر توان و ظرفیت به‌کار خود ادامه دهند.

تاج خسرو یادآور شد: مهم‌ترین مزیت تقویت صنعت و بخش تولیدی، کاهش نرخ بیکاری به عنوان یکی از مهم‌ترین معضلات جامعه است که می‌توانیم به این وسیله اشتغال‌زایی خوبی ایجاد کنیم.

وی در پایان با اشاره به افتتاح چند طرح صنعتی، ابراز امیدواری کرد با حمایت بانک‌ها و کمک مجموعه مدیران استان بتوانند با تمام توان به تولید پرداخته و در آینده نیز ظرفیت تولیدات خود را افزایش دهند.

 

در نهمین روز از ایام‌ا… دهه مبارک فجر، ۵ طرح صنعتی و تولیدی در استان کرمانشاه که زمینه اشتغال ۱۰۰ نفر را فراهم می‌کند با حدود ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار افتتاح شد.