مدیرعامل شرکت متن:خصوصی‌ها به دنبال رانت نفتی نباشند

  مدیرعامل شرکت متن اظهار داشت: ما باید هم از تولید داخل استفاده کرده و هم بتوانیم با آگاهی و با بصیرت لازم از تکنولوژی خارجی استفاده کنیم و این دو باید با هم تلفیق شوند. عبدالرضا حاجی حسین‌نژاد، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) در گفت‌و‌گو با ایلنا درباره آخرین وضع برداشت از […]

 

مدیرعامل شرکت متن اظهار داشت: ما باید هم از تولید داخل استفاده کرده و هم بتوانیم با آگاهی و با بصیرت لازم از تکنولوژی خارجی استفاده کنیم و این دو باید با هم تلفیق شوند.

عبدالرضا حاجی حسین‌نژاد، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) در گفت‌و‌گو با ایلنا درباره آخرین وضع برداشت از میادین غرب کارون گفت: از فاز یک آزادگان جنوبی و فاز یک آزادگان شمالی ۷۵ هزار بشکه از فاز یک یادآوران شمالی ۸۵ هزار بشکه و مجموعاً ۱۶۰ هزار بشکه تولید، در آزادگان جنوبی ۵۰ هزار بشکه از قبل بوده و ۷۵۰۰ بشکه هم اضافه کردیم امیدوارم که شهریور ماه به ۶۰ هزار بشکه ازادگان جنوبی برسیم و در یاران هم به ۳۰ هزار بشکه مجموعا در غرب کارون باید به حدود ۳۰۰ هزار بشکه در نیمه دوم سال برسیم.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در میدان یادآوران از کشور همسایه جلو هستیم اما در آزادگان عقبیم.

حاجی حسین‌نژاد درباره استفاده از تولیدات داخل در توسعه میادین تصریح کرد: ما آن‌چه می‌توانیم خودمان می‌سازیم اما آن‌چه مهم است، طی سال‌های گذشته حتی از توان موجود هم استفاده نکردیم که این قضیه باید اصلاح شده و توان موجود ارتقا یابد.

وی یادآور شد: زمانی که امکان تولید و ساخت برخی از تجهیزات را نداریم و باید از آن‌‌ها در جهت توسعه میادین بهره بگیریم مشکلی وجود ندارد که از خارج از کشور وارد کنیم و اقتصاد مقاومتی نیز این مسأله را منع نکرده، زیرا اقتصاد مقاومتی به معنای بستن در‌‌ها نیست.

مدیرعامل شرکت متن اظهار داشت: ما باید هم از تولید داخل استفاده کرده و هم بتوانیم با آگاهی و با بصیرت لازم از تکنولوژی خارجی استفاده کنیم و این دو باید با هم تلفیق شوند نه این‌که دستمان را بالا ببریم و بگوییم همه کار‌‌ها را خارجی‌‌ها انجام دهند و نه این‌که بگوییم همه کار‌‌ها را خودمان می‌توانیم انجام دهیم.

 

وی گفت: اگر بحث تجهیزات خاص را کنار بگذاریم در حال حاضر بالای ۸۰ درصد تجهیزات امکان ساخت در داخل کشور را دارند لذا باید به بخش خصوصی اعتماد کنیم و البته بخش خصوصی هم دنبال رانت نباشد.