وزارت کشاورزی اعلام کرد:ممنوعیت واردات مرغ و محروم شدن آن از ارز مبادله‌ای

  درپی حذف ارز مبادله‌ای برای واردات گوشت مرغ منجمد، وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد که این تصمیم ارتباطی به ممنوعیت واردات این محصول ندارد اما لازم بود که ارز مبادله‌ای آن نیز حذف شود. محمدرضا ملاصالحی – مدیر مرکز اصلاح نژاد دام وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: این اقدام به درخواست وزیر جهاد کشاورزی […]

 

درپی حذف ارز مبادله‌ای برای واردات گوشت مرغ منجمد، وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد که این تصمیم ارتباطی به ممنوعیت واردات این محصول ندارد اما لازم بود که ارز مبادله‌ای آن نیز حذف شود.

محمدرضا ملاصالحی – مدیر مرکز اصلاح نژاد دام وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: این اقدام به درخواست وزیر جهاد کشاورزی انجام شد که ارز مبادله‌ای گوشت مرغ وارداتی که دیگر نیازی به آن نداریم، حذف شود تا اگر در زمانی هم اجتناب‌ناپذیر وارداتی صورت گرفت ارز مبادله‌ای به این محصول اختصاص پیدا نکند.

وی افزود: هم اکنون بیش از دو میلیون تن گوشت مرغ در کشور تولید می‌شود و با توجه به این ظرفیت مازاد تولید، باید به فکر صادرات بیش‌تر این محصول نسبت به سال گذشته باشیم.

 

مدیر مرکز اصلاح نژاد دام وزارت جهاد کشاورزی با بیان این‌که درصدد آماده‌سازی بستر برای صادرات حدود ۱۰۰ هزار تنی گوشت مرغ هستیم، گفت: به هیچ وجه نیازی به واردات گوشت مرغ نداریم و مجوزی در این زمینه صادر نمی‌شود اما این تصمیم در کنار حذف ارز مبادله‌ای برای واردات مواد اولیه کره اتخاذ شده است.