جعفرزاده ایمن‌آبادی:سود بانکی در گذشته با گل‌یا‌پوچ تعیین می‌شد

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: کاهش سود تسهیلات در دولت قبل تنها برای کسانی بود که با بهانه رونق تولید وام می‌گرفتند اما منابع در جای دیگری هزینه می‌شد. غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خانه ملت، با مقایسه سیاست‌های دولت دهم و یازدهم در برخورد با نرخ سود بانکی، گفت: […]

 

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: کاهش سود تسهیلات در دولت قبل تنها برای کسانی بود که با بهانه رونق تولید وام می‌گرفتند اما منابع در جای دیگری هزینه می‌شد.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خانه ملت، با مقایسه سیاست‌های دولت دهم و یازدهم در برخورد با نرخ سود بانکی، گفت: برخورد با نرخ سود بانکی در دولت احمدی‌نژاد دستور بود که ضربه‌های جبران‌ناپذیری را نیز به بدنه اقتصاد کشور ما تحمیل کرد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان این‌که با اقتصاد باید به صورت علمی برخورد کرد، افزود: متأسفانه کاهش سود تسهیلات در دولت قبل تنها برای کسانی اعمال شد که با بهانه رونق تولید نسبت به اخذ وام اقدام کرده اما منابع را در جای دیگری هزینه کردند.

انتقاد از سیاست‌های اقتصادی ناپخته دولت قبل در تعیین نرخ سود بانکی

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تأکید بر این‌که هزینه کرد تسهیلات بانکی در مسیری غیر از تولید تبعات بیشماری برای اقتصاد کشور دارد، تصریح کرد: سیاست‌های اقتصادی ناپخته دولت قبل در خصوص نرخ سود بانکی به بروز مشکلات عدیده اقتصادی که اکنون دامن کشور را گرفته منجر شد.

وی با اشاره به سیاست‌گذاری‌های دولت یازدهم در برخورد با نرخ سود بانکی، گفت: سیاست‌گذاری‌های این دولت در برخورد با سود بانکی قانون‌مدارتر از قبل شده است.

جعفرزاده ایمن آبادی ادامه داد: انتظار می‌رود دولت برای تعدیل نرخ سود بانکی نظارت بر حجم پایه پولی کشور داشته باشد تا به این ترتیب ساماندهی بازار پولی و مالی ممکن شود.

 

وی با بیان این‌که در حال حاضر تعیین نرخ سود بانکی در کشور ما تابعی از کشورهای خارجی است، گفت: سخت‌گیری در بحث نرخ سود بانکی سختی ساماندهی اقتصاد کشور را دو چندان می‌کند.