سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس:اجرای بنزین دو نرخی زمینه رانت و فساد را فراهم می‌کند

  سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: دو نرخی بودن بنزین زمینه رانت و فساد را فراهم می‌کند و در حاشیه جایگاه‌ها خرید و فروش راه می‌افتد لذا باید دولت راهکاری را اتخاذ کند که هم مصوبه مجلس اجرایی شود و هم این اتفاقات رخ ندهد. به گزارش ایسنا، امیری خامکانی با تأکید […]

 

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: دو نرخی بودن بنزین زمینه رانت و فساد را فراهم می‌کند و در حاشیه جایگاه‌ها خرید و فروش راه می‌افتد لذا باید دولت راهکاری را اتخاذ کند که هم مصوبه مجلس اجرایی شود و هم این اتفاقات رخ ندهد.

به گزارش ایسنا، امیری خامکانی با تأکید بر این‌که اجرای بنزین دو نرخی سخت است، گفت: بنزین دو نرخی زمینه رانت، فساد و قاچاق را فراهم می‌کند و عملاً هم درآمدی را برای دولت کسب نمی‌کند.

وی ادامه داد: با توجه به این‌که در شرایط بنزین دو نرخی کارت فروشی رونق پیدا می‌کند بسیاری از سهمیه خود مصرف نمی‌کنند و در حاشیه جایگاه‌ها خرید و فروش راه می‌افتد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: از آنجایی که قیمت بنزین افزایش داشت و از سوی دیگر قیمت جهانی آن کاهش پیدا کرده بود عملاً قاچاق برای بنزین دیگر محلی از اعراب نداشت.

نماینده مردم زرند در مجلس تصریح کرد: شاید اگر مصوبه مجلس در مورد بنزین برای قانون بودجه سال ۹۵ تصویب نمی‌شد بهتر بود اما با همه این حرف‌‌ها دولت باید راهی را در پیش گیرد که قانون و مصوبه مجلس اجرایی شود ضمن این‌که آسیب کم‌تری هم به جامعه وارد شود.

 

امیری خامکانی درباره این‌که اخیراً اعلام شده که میزان سقف سهمیه را تا اندازه‌ای می‌خواهند افزایش دهند که دیگر نیازی به استفاده از نرخ دوم بنزین نباشد، گفت: دولت اگر بخواهد تک نرخی را حفظ کند و تبعاتی که گفته شده کم‌تر باشد شاید یکی از راه‌ها آن چیزی است که اعلام شده البته می‌توان راهکارهای دیگری را هم برای این مسأله پیدا کرد.