فینال ریاست مجلس برگزار شد

  نامزد فهرست امید در انتخابات مجلس ضمن تشریح جزییات جلسه حزب اعتدال و توسعه گفت: در جلسه حزب اعتدال فینال انتخابات ریاست مجلس برگزار شد. غلامعلی جعفرزاده در گفت‌و‌گو با مهر در خصوص جلسه حزب اعتدال و توسعه، گفت: همایش حزب برای تلطیف قلوب و وفاق و همدلی بین منتخبان بود. منتخب مردم رشت […]

 

نامزد فهرست امید در انتخابات مجلس ضمن تشریح جزییات جلسه حزب اعتدال و توسعه گفت: در جلسه حزب اعتدال فینال انتخابات ریاست مجلس برگزار شد.

غلامعلی جعفرزاده در گفت‌و‌گو با مهر در خصوص جلسه حزب اعتدال و توسعه، گفت: همایش حزب برای تلطیف قلوب و وفاق و همدلی بین منتخبان بود.

منتخب مردم رشت در مجلس ادامه داد: این جلسه با این هدف تشکیل شد که منتخبان مجلس دهم انتخابات هیأت رییسه را مدلسازی با انتخابات بومی و فرقه‌ای و محلی خود در رقابت‌های مجلس نکنند و بدانند این انتخابات، انتخاب بین دو عالم از سوی عاقلان است و پس از پایان آن باید دو فراکسیون در راستای حل مشکلات مردم عمل کنند.

وی تأکید کرد: نباید رقابت‌های دو فراکسیون برای ۴ سال ادامه یابد.

عضو فراکسیون رهروان مجلس با انتقاد از برخی دیدگاه‌ها که رقابت ریاست مجلس را بسیار جدی و با خط‌کشی‌های دقیق تحلیل می‌کنند، گفت: باید انتخابات ریاست مجلس در حالی که جدی است برادرانه باشد. در انتخابات مجلس دو برادر با هم کشتی می‌گیرند.

وی در تشریح این جلسه گفت: از سوی نمایندگان آقای علی نوبخت و سبحانی‌فر سخنرانی کردند و مطالبات مردم و نمایندگان را مطرح کردند.

نامزد فهرست امید در انتخابات مجلس ادامه داد: از سوی حزب اعتدال و توسعه نیز آقای بانک، واعظی وزیر ارتباطات و نوبخت رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی سخنرانی کردند.

عضو فراکسیون رهروان اظهار داشت: پس از آن آقای لاریجانی و عارف به بیان نظرات شان پرداختند.

توصیه حزب اعتدال توسعه برای توافق بر سر ریاست مجلس

جعفرزاده اظهار داشت: سخنرانی آقای بانک، نوبخت و واعظی بیش‌تر نصیحت گونه بود و به نوعی در سخنرانی خود خواستار توافق بر سر ریاست مجلس بودند که رایزنی‌ها پشت پرده انجام شده و اگر فردی پشت پرده انتخاب شد، به صحن معرفی شده و از سوی نمایندگان انتخاب شود.

وی با بیان این‌که منتخبان در خصوص ریاست مجلس به تصمیم رسیده‌اند، گفت: البته به خاطر نزدیکی حزب اعتدال و توسعه به دولت، در سخنرانی خود در خصوص نامزدهای ریاست مجلس سمت و سوی خاصی را اعلام نکرده‌اند.

نماینده رشت اظهار داشت: آقای عارف و لاریجانی نیز در سخنرانی‌های خود دیدگاه‌هایشان را راجع به مجلس مطرح کردند.

وی ادامه داد: لاریجانی در سخنرانی بسیار خوبی که داشت ریشه‌های مشکلات دولت و مجلس را بررسی کرده و وظایف هر کدام از این‌ها برای کاهش مشکلات را تشریح کرد.

شب طلایی لاریجانی در حزب اعتدال و توسعه/فینال انتخابات ریاست مجلس برگزار شد

نامزد فهرست امید در انتخابات مجلس با اشاره به حضور بیش از ۱۵۰ منتخب در جلسه حزب اعتدال و توسعه تصریح کرد: لاریجانی خوب درخشید. می‌توان گفت پس از سخنرانی عارف و لاریجانی، اکثریت نمایندگان حاضر در مجلس برای ریاست لاریجانی در مجلس دهم اجماع کردند. آن‌شب، شب فینال انتخابات ریاست مجلس بود و فینال صحن علنی مجلس نمایشی است.

وی ادامه داد: آقای لاریجانی در ابتدای سخنرانی گفت ما از این نامزدبازی‌ها خسته شده‌ایم.