حراج میلیون‌‌ها حساب کاربری لینکدین

  چند روز قبل هکر‌ها آگهی فروش ۱۱۷ میلیون حساب کاربری شبکه اجتماعی Linked-In را در اینترنت منتشر کردند. اطلاعات این حساب‌های کاربری ظاهراً توسط هکرهایی که ۴ سال قبل به شبکه اجتماعی Linked-In حمله کردند، برای فروش عرضه شده است و تعداد آن‌ها به بیش از ۱۰۰ میلیون حساب می‌رسد. به گزارش ایرنا به […]

 

چند روز قبل هکر‌ها آگهی فروش ۱۱۷ میلیون حساب کاربری شبکه اجتماعی Linked-In را در اینترنت منتشر کردند. اطلاعات این حساب‌های کاربری ظاهراً توسط هکرهایی که ۴ سال قبل به شبکه اجتماعی Linked-In حمله کردند، برای فروش عرضه شده است و تعداد آن‌ها به بیش از ۱۰۰ میلیون حساب می‌رسد.

به گزارش ایرنا به نقل از تلگراف، در آن زمان تصور می‌شد شمار حساب‌های هک شده، کسری از این تعداد باشد و شبکه اجتماعی Linked-In اعلام کرد، حساب‌های مورد حمله را مجدداً تنظیم کرده است. اما اکنون این شرکت قصد دارد تدابیر امنیتی را در مقیاس بسیار وسیع‌تری اجرا کند و در گام نخست گذرواژه تمام این حساب‌ها را منقضی کرده و از کاربران می‌خواهد که گذرواژه جدیدی را انتخاب کنند.

در زمان وقوع این حمله، شبکه Linked-In در حدود ۱۶۵ میلیون کاربر داشت. پس از وقوع حمله فایلی حاوی اطلاعات ۶٫۵ میلیون کاربر در روسیه منتشر شد و شرکت Linked-In مدعی شد اطلاعات این حساب‌ها از طریق ایمیل‌هایی که از طرف هکر‌ها با موضوع تغییر رمز عبور ارسال شده بود، هک شده و شرکت گذرواژه تمام این حساب‌ها را غیرفعال کرده است.

اما یک متخصص امنیتی که به حدود یک میلیون مورد از این حساب‌ها دسترسی داشت، اعلام کرد به احتمال بسیار زیاد، اطلاعات این حساب‌ها در اثر یک حمله هکری به دست آمده است.

به منظور افزایش سطح امنیت، تمام گذرواژه‌های شبکه اجتماعی Linked-In رمزگذاری می‌شود اما متخصصان معتقدند، فرایند این کار به‌گونه‌ای است که با استفاده از مهندسی معکوس، به سادگی می‌توان گذرواژه‌ها را به دست آورد.

کاربران شبکه اجتماعی Linked-In معمولاً برای تبادل پیغام‌های اطلاعات کاری و یافتن فرصت‌های شغلی از آن استفاده می‌کنند. اغلب کاربران تمایلی به افشای این نوع اطلاعات ندارند.

 

مجرمین می‌توانند مستقیماً از اطلاعات این حساب‌ها استفاده کنند یا با استفاده از گذرواژه آن‌ها، به سراغ حساب‌های کاربران در سایر شبکه‌های اجتماعی بروند.