معاملات ۴۰میلیارد ریالی اسناد خزانه اسلامی در فرابورس

  در جریان معاملات نخستین روز خرداد در فرابورس ایران، بیش از ۳۲۲ میلیون ورقه بهادار مورد معامله قرار گرفت. به گزارش مناقصه‌مزایده از روابط عمومی فرابورس ایران، آیفکس هم با افت ۶ واحدی نسبت به روز معاملاتی پیشین نمایشگر عدد ۸۱۲ بود. نماد هلدینگ خاورمیانه و پتروشیمی مارون بیش‌ترین تأثیر را در این کاهش […]

 

در جریان معاملات نخستین روز خرداد در فرابورس ایران، بیش از ۳۲۲ میلیون ورقه بهادار مورد معامله قرار گرفت.

به گزارش مناقصه‌مزایده از روابط عمومی فرابورس ایران، آیفکس هم با افت ۶ واحدی نسبت به روز معاملاتی پیشین نمایشگر عدد ۸۱۲ بود. نماد هلدینگ خاورمیانه و پتروشیمی مارون بیش‌ترین تأثیر را در این کاهش داشتند.

در بازار اول ۱۸ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۳۶ میلیارد ریال داد و ستد شد و همین طور ۱۱۲ میلیون و ۸۵۰ هزار ورقه بهادار به ارزش ۲۷۴ میلیارد و ۱۱۰ هزار ریال در بازار دوم مورد معامله قرار گرفت.

بیش‌ترین حجم و ارزش معاملات روز شنبه متعلق به ذوب آهن اصفهان با معامله ۳۰ میلیون سهم به ارزش ۴۰ میلیارد ریال بود. در عین حال سهام زغال‌سنگ پروده طبس، تدبیرگران فارس و خوزستان و گسترش تجارت و سرمایه ایرانیان بیش‌ترین افزایش قیمت و مؤسسه اعتباری کوثر مرکزی، توکا رنگ فولاد سپاهان و نیرو سرمایه بیش‌ترین کاهش قیمت را در روز جاری تجربه کردند.

در بازار اوراق با درآمد ثابت نیز بیش‌ترین حجم و ارزش معاملات متعلق به اسناد خزانه اسلامی در نماد «اخزا۵» به ارزش ۱۴ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال بود و ارزش معاملات روزانه در تمام نمادهای اسناد خزانه اسلامی به رقم ۴۰ میلیارد ریال رسید.

همچنین، بیش‌ترین حجم معاملات ‏ETF‏ هم به صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد آفرین پارسیان با خرید و فروش یک میلیون و ۳۳۰ هزار سهم اختصاص یافت.

 

این گزارش می‌افزاید، در این روز هر ورقه اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در بازه ۷۹۰ تا ۸۳۴ هزار ریال مبادله شد. بیش‌ترین افت قیمت مربوط به نماد خرداد‌ماه ۹۳ بود.