واگذاری غرفه میادین میوه و تره بار از طریق مزایده

  مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران با تأکید بر این‌که عرضه میوه دستچین در میادین برابر تأکید شهردار تهران از حقوق شهروندی محسوب می‌شود، گفت: حقوق شهروندی خط قرمز سازمان است و از آن کوتاه نخواهیم آمد بر همین اساس تلاش خواهیم کرد تا پایان سال […]

 

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران با تأکید بر این‌که عرضه میوه دستچین در میادین برابر تأکید شهردار تهران از حقوق شهروندی محسوب می‌شود، گفت: حقوق شهروندی خط قرمز سازمان است و از آن کوتاه نخواهیم آمد بر همین اساس تلاش خواهیم کرد تا پایان سال در تمام میادین غرفه عرضه محصولات دستچین ایجاد شود.

محمد مهدیار مسیحا در گفت‌وگو با ایسنا افزود: روز شنبه هفته جاری تعدادی از کارگران در میادین به دلیل نگرانی از تعدیل نیرو تجمعی را ترتیب دادند که برای آن‌ها توضیح داده شد که این موضوع در دست سازمان میادین نیست. در حقیقت انتخاب کارگران برعهده بهره‌برداران است که آن‌ها نیز مکلف هستند براساس نیاز و اندازه غرفه نسبت به بهره‌گیری از کارگران اقدام کنند.

وی افزود: به‌ کارگران اعلام شد که برابر قانون، تعدیل نیرو توسط سازمان امکان پذیر نیست و به‌طور کلی چنین بحثی مطرح نیست و نگرانی کارگران مرتفع شد.

وی در پاسخ به برخی انتقاد‌ها نسبت به میزان اجاره غرفه‌ها و افزایش آن‌ها نیز گفت: سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار در قیمت غرفه هیچ‌گونه دخل و تصرفی ندارد و این قیمت توسط کارشناس رسمی دادگستری برآورد می‌شود و در مزایده این غرفه‌ها به بهره‌بردار واگذار می‌شود.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران با اشاره به این‌که در روز شنبه هفته جاری هیچ تعطیلی از سوی سازمان برای فعالیت میادین اعلام نشده است تأکید کرد: اگر غرفه‌ای اقدام به تعطیلی کرده‌اند مرتکب تخلف شده‌اند. از میان بیش از ۲۵۰۰ غرفه در سطح شهر تهران ظاهراً شنبه که بین دو تعطیلی قرار داشته است حدود کم‌تر از ۵۰ غرفه بار نداشته‌اند که این موضوع نیز پیگیری شد.

مسیحا تأکید کرد: برای مشکلات اعلام شده با کارگران و بهره‌برداران جلساتی گذاشته شد و ضمن حل مشکلات میادین امروز به‌طور طبیعی و همانند گذشته فعالیت عادی خود را ادامه داده‌اند؛ اما اگر افرادی با اهداف سودجویانه قصد دارند با اعمال فشار بر سازمان کاری کنند که موضوع میوه‌های دستچین منتفی شود سخت در اشتباه هستند؛ چرا که حقوق شهروندی خط قرمز سازمان میادین است.

 

وی ادامه داد: در راستای اجرای طرح تکریم مشتری در میادین میوه و تره بار مقرر شده است در برخی از غرف میادین میوه و تره بار به صورت دستچین توزیع شود. اجرای این طرح مورد استقبال شهروندان قرار گرفته است اگر این موضوع موجب خشم دلالان شده است باید اطمینان خاطر داشته باشند که سازمان میادین از این حق مردم کوتاه نخواهد آمد و افزایش این غرفه را تا پایان سال جاری در دستور کار قرارداده است.