تحویل سکوی فاز ۱۸B پارس جنوبی اواخر خردادماه

  به گزارش فارس، بابک عباس‌پور از تحویل اولین سکوی فاز ۱۸ پارس‌جنوبی تا پایان خرداد ماه خبر داد و گفت: وزن این سکو ۲۵۰۰ تن است که پیشرفتی حدود ۸۷ درصد دارد. مدیرعامل بخش فراساحل شرکت ایزوایکو با تأکید بر این‌که سکوی دوم یعنی سکوی ۱۷B نیز حدود ۷۹ درصد پیشرفت دارد، ادامه داد: […]

 

به گزارش فارس، بابک عباس‌پور از تحویل اولین سکوی فاز ۱۸ پارس‌جنوبی تا پایان خرداد ماه خبر داد و گفت: وزن این سکو ۲۵۰۰ تن است که پیشرفتی حدود ۸۷ درصد دارد.

مدیرعامل بخش فراساحل شرکت ایزوایکو با تأکید بر این‌که سکوی دوم یعنی سکوی ۱۷B نیز حدود ۷۹ درصد پیشرفت دارد، ادامه داد: این سکو نیز پس از آماده شدن به‌کارفرما تحویل داده خواهد شد.

به گزارش فارس با توجه به میزان پیشرفت فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس‌جنوبی به نظر می‌رسد در آبان ماه سال جاری اولین واحد از این فاز به تولید برسد به‌طوری که مراحل نهایی اتصال گاز ورودی به پالایشگاه در حال انجام است و تا نیمه آبان ماه این مرحله تکمیل شده و گاز وارد سیستم فرایندی و تصفیه و شیرین‌سازی خواهد شد.

براساس این گزارش واحدهای فرایندی پالایشگاه فاز ۱۷ و ۱۸ آماده است و گاز ورودی به پالایشگاه در ابتدا به‌طور موقت از فاز ۶ و ۷ و ۸ تأمین خواهد شد که لوله‌های مورد نیاز برای این منظور نیز به پالایشگاه متصل شده است.

این گزارش اضافه می‌کند محصولات این فاز پس از بهره‌برداری شامل تولید روزانه ۲۸۸۰ تن پروپان- بوتان(LPG۸۰هزار بشکه مایعات گازی، ۴۰۰ تن گوگرد، ۵۰‌میلیون مترمکعب گاز پالایش شده، ۷۰‌میلیون فوت مکعب گاز اتان برای تحویل به شرکت ملی صنایع پتروشیمی و نیز سالانه یک‌میلیون تن گاز مایع خواهد بود.

 

هم‌اکنون پیشرفت این فاز به ۹۴ درصد رسیده است و به زودی یک واحد از آن راه‌اندازی خواهد شد.