افتتاح فروشگاه رسمی اپل در تهران

تیم کوک به ایران می‌آید؟ سید مهدی میرمهدی گفت: قرار است فروشگاه کمپانی آمریکایی اپل در ایران توسط فردی که مدعی دریافت مجوزهای لازم است، افتتاح شود. رییس اتحادیه فن‌آوران رایانه تهران در گفت‌وگو با تسنیم، خبر از افتتاح اپل استور در ایران داد و اظهار کرد: فردی که مدعی دریافت مجوز از کمپانی اپل […]

تیم کوک به ایران می‌آید؟

سید مهدی میرمهدی گفت: قرار است فروشگاه کمپانی آمریکایی اپل در ایران توسط فردی که مدعی دریافت مجوزهای لازم است، افتتاح شود.

رییس اتحادیه فن‌آوران رایانه تهران در گفت‌وگو با تسنیم، خبر از افتتاح اپل استور در ایران داد و اظهار کرد: فردی که مدعی دریافت مجوز از کمپانی اپل برای فروش رسمی محصولات آن در ایران است، مدتی می‌شود با اتحادیه فن‌آوران رایانه برای دریافت مجوزهای مورد نیاز فعالیت در ایران رایزنی می‌کند.

رییس اتحادیه فن‌آوران رایانه تهران با بیان این‌که این فرد در حال حاضر ۳ دفتر برای ارایه خدماتش در نظر گرفته است، گفت: این فرد در حال حاضر فضای بزرگی را در خیابان طالقانی برای ارایه خدمات پس از فروش تهیه کرده است. اپل استور قرار است در خیابان سهروردی راه‌اندازی شود و انبار دپوی کالایی هم در جاده قم برای آن در نظر گرفته شده است.

وی با بیان این‌که اجازه اسم بردن از این فرد را ندارم، گفت: قرار است جلسه‌ای با او طی روزهای آتی داشته باشیم و بعد از آن و در صورت موافقت خود ایشان می‌توانم اسمش را رسانه‌ای کنم.

او در پاسخ به این سؤال که آیا ادعای این فرد همچون افراد دیگری که پیش از این مدعی نمایندگی اپل را داشتند و حتی در تهران فروشگاه راه‌اندازی کردند، نیست، گفت: من فعلاً مجوزی از آن‌ها ندیدم اما می‌گویند مجوزهای مورد نیاز را از خود اپل آمریکا گرفته‌اند در حالی که هنوز اسمی از وی روی سایت رسمی و نمایندگی‌های اپل نیست.

میرمهدی ابراز کرد: بنده موقعیت مکانی فروشگاه، انبار و محل ارایه خدمات پس از فروش آن‌ها و تجهیزاتی که در نظر گرفته‌اند را دیده‌ام و از این جهت کمی در نظرم نشست زیرا امکانات گسترده‌ای برای این کار در نظر گرفته است.

وی افزود: با این حال تا حال حاضر هیچ مجوزی نه از سمت وزارت صنعت، معدن و تجارت و نه کمپانی اپل از وی ندیده‌ام.

او در پاسخ به این سؤال که معمولاً نمایندگی‌های رسمی اپل با حضور مدیران ارشد این کمپانی افتتاح می‌شود، چگونه است که این فرد خودش می‌خواهد افتتاح کند، گفت: فروشگاه ایشان هنوز افتتاح نشده و شاید منتظر حضور مدیران اپل در ایران جهت افتتاح باشد.

 

به گزارش تسنیم، علی‌رغم لغو تحریم‌های بین‌المللی بعد از توافق هسته‌ای اما همچنان تجارت و حضور مستقیم کمپانی‌های آمریکا در ایران تحریم است.