ایران تجارت ۶۰ میلیارد دلاری خود با چین از دست نمی‌دهد

    رییس اتاق مشترک ایران و چین، گفت: اجرای برجام تأثیری در روابط اقتصادی بین ایران و چین ندارد، ما تجارت ۶۰ میلیارد دلاری خود را با چین از دست نمی‌دهیم اگرچه هیأت‌های تجاری اروپایی دسته‌دسته به ایران می‌آیند. به گزارش فارس، اسدا… عسگر اولادی در نشست مشترک فعالان اقتصادی ایران و چین که […]

 

 

رییس اتاق مشترک ایران و چین، گفت: اجرای برجام تأثیری در روابط اقتصادی بین ایران و چین ندارد، ما تجارت ۶۰ میلیارد دلاری خود را با چین از دست نمی‌دهیم اگرچه هیأت‌های تجاری اروپایی دسته‌دسته به ایران می‌آیند.

به گزارش فارس، اسدا… عسگر اولادی در نشست مشترک فعالان اقتصادی ایران و چین که در سازمان توسعه تجارت برگزار شد به این نکته اشاره کرد که رییس‌جمهور چین در سال ۲۰۱۳ پیشنهاد یک کمربند و جاده برای توسعه همکاری داده بود که دولتمردان ایران و چین برای تحقق آن در تلاش هستند.

وی افزود: البته چابهار ایران موقعیت مناسبی برای استفاده به عنوان جایگزین دریایی جاده‌ابریشم در قرن بیست‌ویکم است.

رییس اتاق مشترک ایران و چین در صحبت‌های خود خیال فعالان اقتصادی چینی را راحت کرد و گفت: میخ روابط اقتصادی دو کشور محکم کوبیده شده و اگر چه هیأت‌های اقتصادی اروپایی دسته‌دسته به ایران می‌آید اما این کشور جایگاه ویژه‌ای برای ما دارد و تجارت ۵۰-۶۰ میلیاردی خود را با چین از دست نمی‌دهیم.

وی اضافه کرد: ما نیازمند آن هستیم که از چین کالا بخریم و به چین کالا بفروشیم، فقط به ما بگویید که چگونه می‌توان پرداخت‌ها را انجام داد چرا که نمی‌توانیم به‌کارآفرینان خود بگوییم که پول خود را داخل چمدان بگذارند و برای توسعه روابط تجاری به چین بیایند.

عسگر اولادی به سخنان رییس‌جمهور کشورمان با طرف چینی اشاره کرد که گفته بود امکان افزایش حجم مبادلات تجاری ایران و چین طی ۲۰ سال تا ۱۰۰ میلیارد دلار هم وجود دارد.