ایجاد سکوی مشترک معاملاتی در بازار سرمایه کشورهای ایران و اندونزی

    گروه بورس کالا- مدیرعامل بورس کالای ایران در نشست مشترک با مسؤولان شرکت سپرده‌گذاری مرکزی بازار سرمایه اندونزی از ایجاد سکوی مشترک معاملاتی در بازار سرمایه کشورهای ایران و اندونزی سخن گفت. به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل بورس کالای ایران، در نشست مشترک حامد سلطانی‌نژاد مدیرعامل بورس […]

 

 

گروه بورس کالا- مدیرعامل بورس کالای ایران در نشست مشترک با مسؤولان شرکت سپرده‌گذاری مرکزی بازار سرمایه اندونزی از ایجاد سکوی مشترک معاملاتی در بازار سرمایه کشورهای ایران و اندونزی سخن گفت.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل بورس کالای ایران، در نشست مشترک حامد سلطانی‌نژاد مدیرعامل بورس کالای ایران با مسؤولان شرکت سپرده‌گذاری مرکزی بازار سرمایه اندونزی و مدیران شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه ایران بر توسعه همکاری بازارهای سرمایه دو کشور تأکید شد.

مدیرعامل بورس کالای ایران در این نشست با اشاره به این نکته که اندونزی یکی از بزرگ‌ترین مصرف‌کنندگان قیر به‌شمار می‌رود، گفت: قیر ایران از جمله با کیفیت‌‌ترین قیر‌های منطقه به شمار می‌رود و ایجاد سکوی مشترک معاملاتی در بازار سرمایه دو کشور مزایای متعددی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به حذف واسطه‌ها، حفظ کیفیت اصلی قیر ایران بواسطه حذف امکان دستکاری و اضافه کردن ناخالصی و کشف قیمت عادلانه و واقعی اشاره کرد.

وی در ادامه به اقدامات بورس کالا برای راه‌اندازی بازار آتی قیر اشاره کرد و گفت: بورس کالای ایران برای صادرات محصولات دیگر از قبیل سنگ آهن، مواد شیمیایی و همچنین کلیه گرید‌های پی‌وی‌سی به بازار اندونزی از آمادگی برخوردار است. ضمن آن‌که به واسطه انبارهایی که ایران در مناطق آزاد کشور دارد می‌تواند در مقابل، امکان فروش محصولات اندونزی را نیز در ایران فراهم کرده و از مزایای تبعی آن مانند امکان صدور گواهی سپرده کالایی هر دو طرف را بهره‌مند سازد.

 

لازم به ذکر است، در این نشست پس از ارایه گزارشی درباره تاریخچه شرکت بورس کالا و نحوه عملکرد و انجام معاملات در آن توسط بخش بین‌الملل، به سؤالات مهمانان اندونزیایی در خصوص نحوه کنترل کیفیت محصولات در بورس کالا و دیگر موارد پاسخ داده شد.