زنان کدنویسان بهتری هستند

  نتایج یک بررسی نشان می‌دهد کدهای رایانه‌ای نوشته شده توسط زنان کیفیت بالاتری نسبت به کدهایی دارند که توسط مردان نوشته می‌شوند. به گزارش فارس به نقل از ایندیا تایمز، اما احتمال موافقت با استفاده از کدهای رایانه‌ای نوشته شده توسط زنان تنها زمانی افزایش می‌یابد که آن‌ها به جنسیت خود اشاره‌ای نکنند. در […]

 

نتایج یک بررسی نشان می‌دهد کدهای رایانه‌ای نوشته شده توسط زنان کیفیت بالاتری نسبت به کدهایی دارند که توسط مردان نوشته می‌شوند.

به گزارش فارس به نقل از ایندیا تایمز، اما احتمال موافقت با استفاده از کدهای رایانه‌ای نوشته شده توسط زنان تنها زمانی افزایش می‌یابد که آن‌ها به جنسیت خود اشاره‌ای نکنند.

در مقاله‌ای که توسط ۶ دانشجوی دانشگاه ایالتی پلی تکنیک کالیفرنیا و دانشگاه کارولینای شمالی نوشته شده، رفتار بیش از یک میلیون کاربر سایت Github که برای به اشتراک‌گذاری کدهای برنامه‌نویسی به‌کار می‌رود بررسی شده است. این سایت همکاری در این زمینه را ممکن کرده و به‌کاربران امکان می‌دهد نظراتشان را در مورد کدهای یکدیگر بیان کنند.

یکی از امکانات این سایت ارسال کدهای برنامه‌نویسی برای طراحان پروژه‌های مختلف است. محققان در بررسی‌های خود متوجه شدند پذیرش کدهای زنان توسط سفارش‌دهندگان پروژه‌های مختلف در زمانی که جنسیت آن‌ها مشخص نشده، بیش‌تر است. اما اگر جنسیت آن‌ها به هر علت مشخص شود میزان پذیرش کدهای آنان تا ۹٫۳ درصد کاهش می‌یابد.

سفارش دهندگان کدهای برنامه‌نویسی در توضیح این مسأله به ضرورت اعمال تغییرات بیش‌تر در کدهای نوشته شده توسط زنان در مقایسه با مردان، تسلط بیش‌تر مردان بر برخی زبان‌های برنامه‌نویسی و… اشاره کرده‌اند. اما بررسی‌های انجام شده نشان داد که هیچ یک از این دلایل ارایه شده صحیح نبوده است.

 

محققان این مسأله را نشانه دیگری از تبعیض شدید جنسیتی در آمریکا و در میان شرکت‌های فن‌آوری دانسته‌اند. در حال حاضر تنها ۱۸ درصد از کارکنان گوگل را زنان تشکیل می‌دهند. این امر در مورد فیس‌بوک هم به تنها ۱۶ درصد می‌رسد.