کاتب مطرح کرد:قرائت گزارش تفریغ بودجه ۹۳ در صحن علنی مجلس

  سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گزارش کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مورد تفریغ بودجه ۹۳ را در صحن علنی مجلس قرائت کرد. به گزارش خانه ملت، غلامرضا کاتب در نشست علنی دیروز مجلس گزارش کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات درباره تفریغ بودجه سال ۹۳ کل کشور به عنوان بیست و ششمین گزارش […]

 

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گزارش کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مورد تفریغ بودجه ۹۳ را در صحن علنی مجلس قرائت کرد.

به گزارش خانه ملت، غلامرضا کاتب در نشست علنی دیروز مجلس گزارش کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات درباره تفریغ بودجه سال ۹۳ کل کشور به عنوان بیست و ششمین گزارش تفریغ بودجه پس از پیروزی انقلاب اسلامی را در صحن علنی مجلس قرائت کرد.

در این گزارش آمده است؛ گزارش فوق با هدف ارزیابی عملکرد بخش عمومی و پاسخگویی مالی از حیث رعایت قوانین و مقررات و محدودیت‌های بودجه‌ای و همچنین بررسی کارآیی و اثربخشی فعالیت‌های انجام شده توسط دستگاه‌ها تهیه و تنظیم شده است.

براساس نتایج حاصل از تفریغ بودجه، منابع وصول شده بودجه ۹۳ بالغ بر ۹ میلیون و ۴۰۴ هزار و ۳۵۴ میلیارد و ۴۱۰ میلیون ریال و مبالغ پرداختی بابت مصارف بالغ بر ۹ میلیون و ۳۷۴ هزار و ۶۹۵ میلیارد و ۹۸ میلیون ریال است.

منابع وصول شده عمومی دولت معادل یک میلیون و ۷۸۸ هزار و ۵۵۴ میلیارد و ۳۰۷ میلیون ریال و درآمدهای اختصاصی وصول شده بالغ بر ۲۰۶ هزار و ۴۸۳ میلیارد و ۴۵۹ میلیون ریال است.

منابع تحقق یافته شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت پس از کسر ارقام دوباره منظور شده، بالغ بر ۷ میلیون و ۷۰۶ هزار و ۳۰۸ میلیارد و ۲۴۷ میلیون ریال است.

براساس نتایج حاصل از تفریغ بودجه، مبالغ پرداختی بابت مصارف عمومی دولت که شامل مانده وجوه مصرف نشده انتقال یافته به سال ۱۳۹۴ نیز است، بالغ بر یک میلیون و ۷۵۹ هزار و ۸۰۲ میلیارد و ۶۲۸ میلیون ریال و همچنین مصارف انجام شده از محل درآمدهای اختصاصی بالغ بر ۲۰۵ هزار و ۵۷۵ میلیارد و ۸۲۶ میلیون ریال است.

 

مصارف شرکت‌های دولتی بانک‌ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت پس از کسر ارقام دوباره منظور شده بالغ بر ۷ میلیون و ۷۰۶ هزار و ۳۰۸ میلیارد و ۲۴۷ میلیون ریال است.