احمدی:اقتصاد کشور با انزوا جلو نمی‌رود

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: کشورهای موفق در زمینه اقتصادی در بحث نحوه ثبت شرکت‌ها، سرمایه‌گذاری، تسهیل امور در گمرکات و انتقال مالکیت‌ها وضعیت شفافی دارند. علی محمد احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تأکید بر لزوم استفاده بهینه از تفاهمنامه همکاری اقتصادی با کشورهای خارجی […]

 

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: کشورهای موفق در زمینه اقتصادی در بحث نحوه ثبت شرکت‌ها، سرمایه‌گذاری، تسهیل امور در گمرکات و انتقال مالکیت‌ها وضعیت شفافی دارند.

علی محمد احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تأکید بر لزوم استفاده بهینه از تفاهمنامه همکاری اقتصادی با کشورهای خارجی گفت: در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری به بحث برون‌گرایی در اقتصاد توجه شده است.

نماینده مردم دهلران، آبادانان و دره شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برون‌گرایی به این معنی است اقتصاد کشور با انزوا جلو نمی‌رود بنابراین باید از مزیت‌های اقتصاد بهره‌مند شد.

افزایش حجم تجارت در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: افزایش حجم تجارت در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است که برای انجام این مهم باید فضای کسب و کار اصلاح شود و بهبود یابد.

احمدی با تأکید بر لزوم دفاع از منافع ملی در مبادلات اقتصادی با کشورهای خارجی گفت: باید توجه داشت دفاع از منافع ملی اقتصادی به‌صورت دستوری امکان‌پذیر نیست به دلیل این‌که انجام این مهم، نیازمند انجام کار کارشناسی و تقویت و همچنین مقاوم کردن اقتصاد کشور است.

وی افزود: اصلاح محیط اقتصاد داخلی، آزادی اقتصادی، تأمین امنیت سرمایه‌گذاری و ایجاد شفافیت در اقتصاد از عوامل مهم برای دست یابی به اهداف اقتصادی است.

لزوم توجه به شفافیت مطلوب در بورس، شفافیت در مالکیت‌های سهام و شرکت‌های دولتی

وی گفت: باید به شفافیت مطلوب در بورس و شفافیت در مالکیت‌های سهام و شرکت‌های دولتی توجه شود، تجربه کشورهای موفق به لحاظ اقتصادی بیانگر این است که توجه به بخش خصوصی، در توسعه اقتصادی مؤثر است.

 

 عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: کشورهای موفق در زمینه اقتصادی در بحث ثبت شرکت‌ها، سرمایه‌گذاری، تسهیل امور در گمرکات و انتقال مالکیت‌ها وضعیت شفافی دارند.